Premier i gabinet ogłaszają Zgromadzeniu Narodowemu politykę

KOMUNIKAT PRASOWY:

Kluczowe polityki zostały zaprezentowane Zgromadzeniu Narodowemu pod przewodnictwem premiera i minister finansów Sretthy Thavisin w celu stawienia czoła wyzwaniom gospodarczym, społecznym i politycznym Tajlandii.

Rząd zobowiązał się do wspierania jedności i harmonii w społeczeństwie tajskim, rozwiązując jednocześnie takie problemy, jak stagnacja gospodarki, która wciąż wychodzi z pandemii, spadający eksport i wysokie zadłużenie gospodarstw domowych. Ponadto administracja zamierza stymulować wydatki krótkoterminowe poprzez politykę stypendiów w wysokości 10,000 XNUMX bahtów, oferując redukcję zadłużenia różnym sektorom, obniżając koszty energii i skupiając się bardziej na turystyce jako sposobie generowania przychodów.

W perspektywie średnio- i długoterminowej rząd zamierza otworzyć nowe możliwości handlowe, inwestować w infrastrukturę transportową i skupić się na zrównoważonych i czystych rozwiązaniach energetycznych. W polityce kładzie się również nacisk na decentralizację, cyfryzację i modernizację, w tym reformy edukacji i wojska.

Szczególny nacisk zostanie położony na sprostanie wyzwaniom związanym ze starzeniem się społeczeństwa Tajlandii i nierównością dochodów. Opieka społeczna, ochrona środowiska i zdrowie publiczne to także kluczowe obszary zainteresowania, których celem jest zapewnienie równych szans i lepszej jakości życia wszystkim obywatelom.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.