Premier i gabinet ogłaszają Zgromadzeniu Narodowemu politykę

KOMUNIKAT PRASOWY:

Kluczowe polityki zostały zaprezentowane Zgromadzeniu Narodowemu pod przewodnictwem premiera i minister finansów Sretthy Thavisin w celu stawienia czoła wyzwaniom gospodarczym, społecznym i politycznym Tajlandii.

Rząd zobowiązał się do wspierania jedności i harmonii w społeczeństwie tajskim, rozwiązując jednocześnie takie problemy, jak stagnacja gospodarki, która wciąż wychodzi z pandemii, spadający eksport i wysokie zadłużenie gospodarstw domowych. Ponadto administracja zamierza stymulować wydatki krótkoterminowe poprzez politykę stypendiów w wysokości 10,000 XNUMX bahtów, oferując redukcję zadłużenia różnym sektorom, obniżając koszty energii i skupiając się bardziej na turystyce jako sposobie generowania przychodów.

W perspektywie średnio- i długoterminowej rząd zamierza otworzyć nowe możliwości handlowe, inwestować w infrastrukturę transportową i skupić się na zrównoważonych i czystych rozwiązaniach energetycznych. W polityce kładzie się również nacisk na decentralizację, cyfryzację i modernizację, w tym reformy edukacji i wojska.

Szczególny nacisk zostanie położony na sprostanie wyzwaniom związanym ze starzeniem się społeczeństwa Tajlandii i nierównością dochodów. Opieka społeczna, ochrona środowiska i zdrowie publiczne to także kluczowe obszary zainteresowania, których celem jest zapewnienie równych szans i lepszej jakości życia wszystkim obywatelom.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.