Gabinet Tajlandii zatwierdza zniesienie wiz dla turystów z Chin i Kazachstanu, wprowadzając jednocześnie obniżki cen ropy i energii

Krajowy —

Dziś, 13 września, rząd Tajlandii oficjalnie zatwierdził zniesienie wiz dla chińskich turystów i Kazachstanów, a także obniżkę cen energii elektrycznej i ropy naftowej, zgodnie z zapowiedzią premier Sretthy Thavisin.

Według Sretthy program ruchu bezwizowego zacznie obowiązywać od 25 września do 29 lutego 2024 r.

Powiedział, że włączenie kazachstańskich turystów do programu było odpowiedzią na rosnące zainteresowanie Kazachstanów, którzy chcieli wyjechać do Tajlandii, aby uciec przed surowymi warunkami zimowymi panującymi w Kazachstanie. Pomimo propozycji nie uwzględniono jednak turystów z Indii i Rosji.

Gabinet zatwierdził także obniżki cen energii elektrycznej i ropy dla Tajów, obniżając cenę energii do 4.1 bahta za jednostkę z 4.45 bahta, a cenę oleju napędowego do poniżej 30 bahta za litr. Obniżka cen energii będzie obowiązywać w okresie rozliczeniowym we wrześniu, a obniżka cen ropy rozpocznie się 20 września.

Rada Ministrów zatwierdziła także następujące plany:

  • Powołanie komitetu w celu zorganizowania ceremonii królewskiej ku czci zmarłego i wielkiego króla Bhumibola Adulyadeja.
  • Wdrożenie trzyletniego moratorium na zadłużenie rolników i małych przedsiębiorstw.
  • Propozycja zmiany harmonogramu płatności urzędników państwowych z miesięcznych na dwutygodniowe.
  • Utworzenie komisji badawczej w celu rewizji statutu i referendum.
Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.