Poszukiwany chiński podejrzany aresztowany w Phuket za miliardy bahtów w związku z domniemanym oszustwem w Chinach

Phuket-

W Phuket aresztowano poszukiwanego chińskiego podejrzanego, który rzekomo stworzył fałszywe dokumenty, aby pożyczyć pieniądze, co doprowadziło do odszkodowania w wysokości 5.6 miliarda bahtów.

Służba imigracyjna Phuket powiedziała dziennikowi The Phuket Express, że na początku tego miesiąca ambasada chińska powiadomiła ją o poszukiwanym podejrzanym, zidentyfikowanym jedynie jako 55-letni Gao, obywatel Chin, oskarżony o przedstawianie fałszywych dokumentów w celu pożyczenia pieniędzy, co rzekomo doprowadziło do kłopotów finansowych szkody na kwotę około 5.67 miliarda bahtów. Uciekł do Tajlandii.

Biuro imigracyjne dowiedziało się, że podejrzany wjechał do Tajlandii przez międzynarodowe lotnisko w Phuket na początku tego miesiąca, 5 wrześniath z KARTĄ PRIVILEGE TAJLANDII (PE). Pozwolono mu na wjazd i pobyt w Tajlandii do 3 wrześniard przyszłego roku.

Urząd imigracyjny w Phuket dowiedział się, że przebywał w willi w Rawai w Mueang Phuket, gdzie został aresztowany. Przebywał u niektórych swoich krewnych. Zabrano go do Urzędu Imigracyjnego w Phuket w celu podjęcia dalszych kroków prawnych.

Pan Gao nie wydał dla prasy zarzutów ani oświadczeń w sprawie postawionych mu zarzutów.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.