Prognoza ulewnych opadów dla 33 prowincji, w tym Bangkoku

Krajowy —

Departament Meteorologii Tajlandii prognozuje ulewne deszcze w 33 prowincjach w ciągu najbliższych 24 godzin, które dotkną 70% Bangkoku.

W czwartek 14 września departament poinformował, że potężna burza przeszła nad Birmą, górną północną częścią Tajlandii i górnym północnym Laosem i pod niskim ciśnieniem zbliża się do północnego Wietnamu i Zatoki Tang Keiy. Kolejna mniejsza burza z południowego zachodu opanowała Morze Andamańskie i Zatokę Tajlandzką.

Może to spowodować ulewne deszcze w niektórych częściach północnej, północno-wschodniej, środkowej i wschodniej Tajlandii.

Zaleca się, aby obywatele zamieszkujący dotknięte obszary zachowali ostrożność w związku z gwałtownymi powodziami, zwłaszcza na zboczach górskich i na obszarach nizinnych. Zaleca się także zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy podczas burzy.

Oczekuje się, że w górnej części Morza Andamańskiego i górnej części Zatoki Tajlandzkiej pojawią się fale o wysokości 1–2 metrów, a w niektórych obszarach podczas burzy fale osiągną wysokość 2 metrów lub więcej. Należy unikać żeglowania podczas burzy.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.