DSI wszczyna dochodzenie w sprawie przedsiębiorstw Kamnan Nok

KOMUNIKAT PRASOWY:

W sprawie przedsiębiorstw Praween Chanklai, czyli „Kamnan Nok”, wszczęto dochodzenie w związku z zarzutami o zmowę cenową przy projektach budowy dróg i inne naruszenia.

Departament Dochodzeń Specjalnych (DSI) bada elektroniczne oferty przetargowe na dwa projekty budowlane, z których każdy kosztował ponad 300 milionów bahtów. Odkryto, że w przypadku obu projektów wielu zainteresowanych kupowało formularze ofert, ale na każdy projekt złożono tylko trzy oferty, a obie wygrała firma P. Phatanarungrod Construction Company z Praween.

Władze podejrzewają, że w przetargu brały udział zmowy cenowe i inne niezgodne z prawem działania, i przesłuchają przedstawicieli innych firm przetargowych, dlaczego nie złożyły one ofert na te projekty.

Dochodzenie wszczęto po niedawnym aresztowaniu Praweena pod zarzutem zamordowania funkcjonariusza policji i zranienia innego funkcjonariusza podczas przyjęcia w jego domu w prowincji Nakhon Pathom 6 września.

Podejrzany zaprzeczył, jakoby wydał swojemu pomocnikowi polecenie zabicia funkcjonariusza policji po tym, jak ofiara odrzuciła wniosek Praweena o przeniesienie jego bliskich. Incydent wywołał oburzenie opinii publicznej w związku z zarzutami o korupcję i próbą zatarcia dowodów na śmierć funkcjonariusza.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.