Rząd dokładnie przyjrzy się lokalnym wpływowym osobistościom

KOMUNIKAT PRASOWY:

Niedawne morderstwo lokalnego policjanta autostradowego w prowincji Nakhon Pathom na przyjęciu przy kolacji spowodowało, że lokalne struktury władzy w Tajlandii znalazły się w centrum uwagi całego społeczeństwa.

Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Anutin Charnvirakul poruszył niedawno kwestię rozprawienia się z organizacjami przestępczymi. Przestrzegł także przed sformułowaniami typu „ujarzmienie mafii” i sformułowaniami nadmiernie zawężającymi zakres rozprawy do elementów przestępczości zorganizowanej, podkreślając, że nie chodzi tylko o powstrzymywanie wpływowych jednostek, które łamią prawo i zastraszają mieszkańców.

Minister Anutin, uznając, że sprawców jest wielu, powiedział, że zostaną przyjęte surowe środki karne i kroki zapobiegawcze w celu ograniczenia nielegalnej działalności.

Zapytany o toczące się w tym tygodniu debaty dotyczące polityki rządu, Anutin pochwalił wysiłki wszystkich zaangażowanych stron i potwierdził, że zadaniem rządu jest wyjaśnienie kwestii podnoszonych przez opozycję.

Zauważając, że opozycja była raczej konstruktywna niż utrudniająca, podkreślił ponadto, że wszystkie zalecenia są obecnie rozważane. Najbliższe tematy obejmują projekt ustawy budżetowej i wotum nieufności, które będzie sprawdzianem działania rządu.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.