Rząd dokładnie przyjrzy się lokalnym wpływowym osobistościom

KOMUNIKAT PRASOWY:

Niedawne morderstwo lokalnego policjanta autostradowego w prowincji Nakhon Pathom na przyjęciu przy kolacji spowodowało, że lokalne struktury władzy w Tajlandii znalazły się w centrum uwagi całego społeczeństwa.

Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Anutin Charnvirakul poruszył niedawno kwestię rozprawienia się z organizacjami przestępczymi. Przestrzegł także przed sformułowaniami typu „ujarzmienie mafii” i sformułowaniami nadmiernie zawężającymi zakres rozprawy do elementów przestępczości zorganizowanej, podkreślając, że nie chodzi tylko o powstrzymywanie wpływowych jednostek, które łamią prawo i zastraszają mieszkańców.

Minister Anutin, uznając, że sprawców jest wielu, powiedział, że zostaną przyjęte surowe środki karne i kroki zapobiegawcze w celu ograniczenia nielegalnej działalności.

Zapytany o toczące się w tym tygodniu debaty dotyczące polityki rządu, Anutin pochwalił wysiłki wszystkich zaangażowanych stron i potwierdził, że zadaniem rządu jest wyjaśnienie kwestii podnoszonych przez opozycję.

Zauważając, że opozycja była raczej konstruktywna niż utrudniająca, podkreślił ponadto, że wszystkie zalecenia są obecnie rozważane. Najbliższe tematy obejmują projekt ustawy budżetowej i wotum nieufności, które będzie sprawdzianem działania rządu.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.