Kierowca chwytaka jest poważnie ranny po postrzeleniu przez kierowcę minivana na lotnisku Samui

Samui, Surat Thani –

Kierowca Graba odniósł poważne obrażenia w wyniku ran postrzałowych po postrzeleniu przez kierowcę minivana na międzynarodowym lotnisku Samui.

Policja w Bophut powiedziała dziennikowi „Phuket Express”, że została powiadomiona o zdarzeniu w środę (13 września).th) na parkingu taksówek.

Świadkowie przekazali właściwej policji, że ranny mężczyzna, który został już zabrany do szpitala, został zidentyfikowany jedynie jako 30-letni pan Boy. Na miejscu zdarzenia znaleziono trzy naboje. Podejrzany, początkowo zidentyfikowany jedynie jako 50-letni pan Pao, uciekł z miejsca zdarzenia.

Świadkowie powiedzieli policji w Bophut, że pan Pao jest taksówkarzem minivana i wdał się w słowną sprzeczkę z panem Boyem, kierowcą aplikacji mobilnej Grab. Pao poprosił pana Boya, aby odbierał pasażerów poza terenem lotniska, zamiast na terenie lotniska. Kłótnia odbyła się w obecności wielu świadków na ruchliwym lotnisku.

Pan Boy rzekomo wpadł we wściekłość na „prośbę” Pao, stracił panowanie nad sobą i zaatakował pana Pao ręką. Pan Pao wpadł we wściekłość, wyjął pistolet ze swojego minivana i strzelił do pana Boya, który próbował uciec, ale mu się to nie udało. Zdarzenie zostało wyraźnie uchwycone przez świadków i telewizję CCTV, a następnie udostępnione w mediach społecznościowych, co spowodowało, że wydarzenie stało się wirusowe. Media TPN zdecydowały się nie udostępniać materiału, gdyż mógłby on zaniepokoić wrażliwych widzów.

Policja poszukuje obecnie pana Pao. Od zakończenia Covid-19 w całym kraju nasiliły się incydenty pomiędzy taksówkarzami korzystającymi z aplikacji mobilnych a „tradycyjnymi” taksówkarzami, a tajlandzcy urzędnicy stosują wiele różnych taktyk i polityk, aby uspokoić obie strony.

W powiązanej historii, ale z Phuket:

Od dzisiaj (1 września) taksówki „Grab” są teraz dozwolone jako pierwsza aplikacja taksówkowa do obsługi międzynarodowego lotniska w Phuketst).

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.