Bezwizowy wjazd do Tajlandii dla chińskich turystów prawdopodobnie stanie w obliczu wyzwań

Krajowy —

Tajlandia może stanąć w obliczu trudnej bitwy o osiągnięcie pożądanego napływu osób z Chin kontynentalnych w ramach nadchodzącego systemu bezwizowego, przede wszystkim z kilku powodów.

Urząd ds. Turystyki Tajlandii (TAT) podał, że zdolność przewozowa chińskich lotów w ostatnim kwartale wyniosła około 400,000 50 miejsc, czyli o 2019% mniej niż w tym samym okresie XNUMX r.

Prawdopodobnie przeszkodzi to Tajlandii w planowaniu zwiększenia liczby chińskich turystów do 700,000 XNUMX miesięcznie w drodze ruchu bezwizowego, stwierdził Sisdivachr Cheewarattanaporn, prezes Stowarzyszenia Tajskich Biur Podróży.

W związku z tym osiągnięcie docelowej liczby 5 milionów turystów na koniec roku będzie wyzwaniem, ponieważ obecne miesięczne przyjazdy wynoszące 350,000 XNUMX muszą praktycznie się podwoić – zauważył.

Ponadto pan Sisdivachr podkreślił, że wielu obywateli Chin borykało się z problemami podczas ubiegania się o paszport. Stanowi to dodatkową przeszkodę, której rząd Tajlandii nie jest w stanie pokonać bez pomocy Pekinu.

Powszechna troska o bezpieczeństwo wśród chińskich podróżnych również jeszcze bardziej komplikuje osiągnięcie pożądanych rezultatów w ramach planu bezwizowego. Obawy te wynikają z różnych fałszywych wiadomości szeroko rozpowszechnianych w chińskich mediach, takich jak kradzieże narządów.

Chociaż Tajlandia poczyniła pewne postępy w kierunku osiągnięcia celu 5 milionów osób (2.28 miliona przybyszów odnotowano między 1 stycznia a 10 września), stoi przed poważnymi wyzwaniami, którym należy stawić czoła.

Połączenia program zniesienia wiz dla obywateli Chin ma obowiązywać od 25 września 2023 r. do 29 lutego 2024 r.

Wielu operatorów turystycznych, zwłaszcza w Phuket, pokładało nadzieje w turystach z Kazachstanu, którzy również na tym skorzystają.

TAT spodziewa się, że w tym roku Tajlandia odwiedzi rekordową liczbę 180,000 200,000–XNUMX XNUMX turystów z Kazachstanu.

Według urzędu imigracyjnego na lotnisku w Phuket odnotowali oni wzrost liczby gości z Kazachstanu o 580%, osiągając 76,421 XNUMX w pierwszej połowie tego roku.

Siripakorn Cheawsamoot, zastępca gubernatora TAT na Europę, Afrykę, Bliski Wschód i Amerykę, powiedział, że turyści z Kazachstanu wydają średnio 4,365 bahtów na osobę dziennie, a średnia długość pobytu wynosi 14 dni, co stanowi duży potencjał.

Reprezentują także najszybciej rozwijający się rynek Tajlandii, ponieważ odwiedzają je nie tylko zimą, ale także w miesiącach letnich.

Na dzień 10 września liczba przyjazdów do Kazachstanu wyniosła 108,636 56,000, co oznacza znaczny wzrost z 2019 XNUMX w XNUMX r.

Pan Siripakorn wspomniał: „System bezwizowy prawdopodobnie zachęci turystów z Kazachstanu do przedłużenia pobytu, szczególnie w nadchodzącym sezonie zimowym, kiedy ceny biletów lotniczych są zwykle wysokie”.

Następnie stwierdził, że od października liczba regularnych lotów między Tajlandią a Kazachstanem wzrośnie do 14 tygodniowo i będzie równomiernie rozłożona między Bangkokiem a Phuket.

Ponadto przewidział, że na Phuket będzie wykonywanych dodatkowych 10 lotów czarterowych tygodniowo z miast pierwszego i drugiego poziomu w Kazachstanie.

Oryginalny artykuł: Bangkok post

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.