Firmy z zadowoleniem przyjmują rządowe cięcia w dostawie prądu i ograniczenie cen oleju napędowego

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Decyzja rządu o obniżeniu cen energii elektrycznej i oleju napędowego została przyjęta z zadowoleniem przez przedsiębiorstwa i pracowników, ponieważ obniżka zmniejsza koszty życia i wydatki finansowe.

Po ogłoszeniu przez premier Sretthę Thavisin 4.104 września oświadczenia politycznego rządu rząd zatwierdził obniżkę taryfy za energię elektryczną do 30 bahta za kilowatogodzinę (jednostkę) i nałożenie ograniczenia ceny oleju napędowego na 13 bahtów za litr. Nowa stawka taryfowa będzie obowiązywać obowiązywać będzie do grudnia tego roku, natomiast nowa cena detaliczna oleju napędowego zacznie obowiązywać 20 września.

Popierając to posunięcie, Konfederacja Pracodawców Tajskiego Handlu i Przemysłu (EconThai) stwierdziła, że ​​górny pułap cen paliwa pomoże przedsiębiorstwom zaoszczędzić na wydatkach na transport, co z kolei pozwoli utrzymać stabilne ceny produktów dla konsumentów. Grupa doradza także rządowi, aby ocenił wpływ, jaki może to mieć na budżet państwa, aby upewnić się, że nie doprowadzi to do nowych problemów finansowych, które będą miały wpływ na ludzi w przyszłości.

Tymczasem prezes Bangkok Bank Chartsiri Sophonpanich stwierdził, że polityka gospodarcza nowego rządu pomoże ożywić gospodarkę, przyczyni się do wzrostu gospodarczego i trwale wzmocni konkurencyjność kraju.

Powtarzając nastroje Chartsiri, Somprawin Manprasert, główny ekonomista w Centrum Wywiadu Gospodarczego (EIC) Siam Commercial Bank, stwierdził, że rządowe plany stymulacyjne mogą zwiększyć wzrost PKB o ponad 5% do 2024 r., przestrzegł jednak, że ten krótkoterminowy wzrost należy rozważyć w kontekście długoterminowe obciążenie fiskalne. Niemniej jednak doradził rządowi, aby zbadał inne możliwości wsparcia ożywienia gospodarczego, jednocześnie uważnie obserwując globalną niepewność.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.