W Phuket ujawniono zwycięzców nagród Top 2023 restauracji 25

ZDJĘCIE: Ośrodek InterContinental Phuket

KOMUNIKAT PRASOWY:

TOP25Restauracje.com, organizacja wykorzystująca sztuczną inteligencję (AI) do oceny lokali gastronomicznych na całym świecie, ujawniła listę 25 najlepszych restauracji w Phuket na rok 2023. To już trzecia edycja prestiżowego rankingu, celebrującego doskonałość kulinarną na wyspie.

Nagrody przyznawane są na podstawie wskaźnika oceny restauracji, który łączy analizę sztucznej inteligencji z profesjonalną oceną w celu obiektywnego rankingu najlepszych restauracji w Phuket. Najlepszym miejscem, jeśli chodzi o wyśmienitą kuchnię, była restauracja „hom” prowadzona przez szefa kuchni Ricardo Nunesa, znanego z kuchni inspirowanej fermentacją, wykorzystującej lokalne składniki.

L'Arôme by the Sea, jedyna francuska restauracja w Phuket, zapewniła sobie drugą pozycję, oferując współczesną kuchnię francuską pod okiem szefa kuchni Yannicka Hollensteina.

Trzecie miejsce zajęła Jampa, koncepcja „od pola do stołu” z codziennie zmieniającymi się daniami, a za nią znalazła się Pru w Trisara Resort i Samut, znana z kuchni tajskiej wzbogaconej lokalnymi owocami morza i składnikami.

W ramach nagrody znalazło się dziewięć nowo uznanych restauracji na liście 25 najlepszych, w tym HEH, pierwsza australijska restauracja typu fine dining w Phuket; Semi di Tsubu, łącząca kuchnię japońską i włoską; i Su Va Na, oferujące dania kuchni morskiej.

TOP25Restauracje.com, założona przez Bernarda Metzgera, słynie ze złotego standardu w kulinarnym świecie. Do corocznych nagród wykorzystuje się „Indeks oceny restauracji”, który ocenia różne aspekty lokali gastronomicznych, w tym jakość jedzenia, atmosferę, stosunek jakości do ceny oraz wskaźniki społeczne, takie jak obecność w Internecie i zaangażowanie w mediach.

Ceremonia wręczenia nagród TOP25 Restaurants Phuket Awards 2023 odbyła się 11 września 2023 r. w InterContinental Resort & Spa Phuket. Podczas wydarzenia wręczono trofea każdej z 25 najlepszych restauracji, co dodało prestiżu uznaniu, z udziałem Lertchai Wangtrakuldee, dyrektora ds. Biuro Turystyki Tajlandii (TAT) w Phuket osobiście wręcza nagrody.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.