Badanie pokazuje, że większość tajskich rodziców popiera zakaz palenia e-papierosów

KOMUNIKAT PRASOWY:

Niedawne badanie przeprowadzone przez Centrum Badań nad Rozwójem Społecznym i Biznesowym (SAB) wykazało, że większość rodziców w Tajlandii popiera istniejący zakaz importu i sprzedaży e-papierosów.

Wyniki zaprezentowane na seminarium zorganizowanym przez SAB wskazują, że 91% z 5,582 respondentów w całym kraju opowiada się za utrzymaniem zakazu, powołując się na obawy dotyczące potencjalnego zagrożenia dla zdrowia młodych ludzi. Ankietę objęto 4,087 rodziców uczniów, od szkół podstawowych aż po szkoły średnie, a także nauczycieli i dyrektorów szkół.

Badanie wykazało ponadto, że 80% respondentów doskonale zdaje sobie sprawę z niekorzystnych skutków zdrowotnych związanych z e-papierosami. Ten sam odsetek uważał również, że e-papierosy mogą służyć jako brama do nielegalnych narkotyków. Aby rozwiać te obawy, eksperci z Centrum Badań nad Kontrolą Tytoniu i Zarządzania Wiedzą (TRC) jasno wyrazili potrzebę współpracy między różnymi ministerstwami i agencjami rządowymi w celu skutecznego egzekwowania zakazu.

Eksperci wezwali także do wprowadzenia programów uświadamiających z udziałem rodziców, nauczycieli i mediów, aby edukować społeczeństwo na temat zagrożeń związanych z e-papierosami. Następnie grupa zasugerowała włączenie do szkół programów przeciwdziałających używaniu e-papierosów i zaszczepienie wśród młodych ludzi silnej wartości społecznej przeciwko używaniu e-papierosów.

Poparcie dla zakazu obejmuje organizacje takie jak Kongres Rodziców i Nauczycieli w Tajlandii (CPTT) oraz Królewskie Kolegium Pediatrów w Tajlandii.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.