Lider ruchu naprzód Pita rezygnuje

Krajowy —

Pita Limjaroenrat ustąpił ze stanowiska lidera Partii Ruch Naprzód, ustępując miejsca nowemu liderowi, który przejął rolę lidera opozycji.

Zgodnie z konstytucją liderem opozycji musi być poseł największej partii opozycji, czyli Partii Ruch Naprzód, gdyż liczy ona 151 parlamentarzystów.

Jednakże status Pity jako posła do parlamentu został obecnie zawieszony, w oczekiwaniu na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie jego sprawy związanej z akcjonariatem mediów.

Pita podkreślił na Facebooku, że podjął tę decyzję po szerokich konsultacjach z władzami partii i parlamentarzystami. Wspólnie uznają zasadnicze znaczenie roli lidera opozycji w systemie parlamentarnym. Pita stwierdziła, że ​​rola ta ma kluczowe znaczenie dla skutecznego nadzoru rządowego i wspierania niezbędnych reform. Nadal będzie jednak odgrywał kluczową rolę w partii.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/