AKTUALIZACJA: Odzyskany serwer CCTV dostarcza solidnych dowodów w sprawie morderstwa tajskiej policji

Nakhon Pathom —

Funkcjonariuszom medycyny sądowej udało się odzyskać nagrania z 13 z 15 kamer CCTV w rezydencji naczelnika okręgu, gdzie tajska policjantka autostradowa została rzekomo zastrzelona przez prawą rękę naczelnika za odmowę nielegalnego promowania swojego krewnego.

Najpierw nasza poprzednia historia:

Dowódca zamordowanego policjanta autostradowego, Pol. Według doniesień major Sivakorn Saibua zastrzelił się w prywatnej rezydencji w prowincji Pathum Thani po tym, jak został oskarżony o zaproszenie zmarłego już Pol Maja Sivakorna na przyjęcie zorganizowane przez podejrzanego.

Teraz nasza aktualizacja:

Zastępca szefa policji krajowej Pol Gen Surachate Hakparn w czwartek, 14 września, zorganizował konferencję prasową, podczas której ujawniono postęp śledztwa w sprawie zabójstwa Pol Maja Sivakorna Saibua, funkcjonariusza policji drogowej, który został zastrzelony przez prawą rękę kierowcy. wpływowy naczelnik okręgu Praween Chanklai, ps. „Kamnan Nok”.

Pol Gen Surachate powiedział, że na odzyskanym serwerze CCTV, który został wrzucony do kanału przez personel Kamnan Nok, próbując zniszczyć dowody, znaleziono nowe i mocne dowody.

W siedzibie starosty znajduje się 15 kamer CCTV, z czego 13 zostało już wyremontowanych.

Dane wykazały wyraźne wizje i dźwięki gości, z których większość stanowili policjanci, podczas przyjęcia, podczas którego zginął Pol Maj Sivakorn.

Pol Gen Surachate powiedział, że odrestaurowany materiał filmowy dostarczył przydatnych informacji na temat morderstwa, odmówił jednak podania szczegółów prasie ze względu na potencjalny wpływ na śledztwo.

Początkowo ustalono, że wszyscy funkcjonariusze, którzy przebywali w areszcie w związku z obecnością na imprezie, ale nie zatrzymali bandyty, złożyli zeznania sprzeczne z dowodami zawartymi w nagraniu.

Według Pol Gen Surachate na nagraniu wideo wyraźnie widać, że to Kamnan Nok wydał rozkaz strzelaniny. Potwierdził również, że zabójcą był ochroniarz Kamnan Nok, Thananchai Manmak, który nie żyje po postrzeleniu podczas strzelaniny z funkcjonariuszami aresztującymi.

Pol Gen Surachate powiedział, że zatrzymanym funkcjonariuszom policji za fałszywe zeznania zostaną postawione dodatkowe zarzuty.

Inne ważne kwestie wymagające dalszego zbadania to trasy finansowe Kamnan Nok i przetargi na projekty budowlane, które jego firma budowlana otrzymała od państwa, a także jego historia podatkowa, powiedział zastępca szefa policji.

Jeśli Kamnan Nok zostanie uznany za winnego, zostanie oskarżony o pranie pieniędzy, a jego majątek zostanie skonfiskowany.

Policja przesłuchuje także ważnego świadka – ochroniarza w domu Kamnana Noka, którego widziano z bronią przy wejściu do lokalu.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.