Stany Zjednoczone uważają Tajlandię za dziewiątą na świecie pod względem najbardziej otwartej dla biznesu

Ambasada Królewska Tajlandii w Stanach Zjednoczonych ogłosiła na swojej stronie na Facebooku, że Tajlandia zajęła dziewiąte miejsce wśród 87 krajów uznanych za najbardziej otwarte na biznes w 2023 r.

Coroczny ranking – znany jako „Najlepszy kraj: otwarty dla biznesu w 2023 r.” – jest organizowany przez US News and World Report. W rankingu uwzględniono równą średnią ważoną pięciu czynników, do których zaliczają się biurokracja, niskie koszty produkcji, korupcja, otoczenie przyjazne podatkom i przejrzyste regulacje rządowe.

Na czele listy najbardziej otwartych dla biznesu krajów znajduje się Szwajcaria, a za nią Luksemburg i Finlandia. Na drugim końcu spektrum krajami najmniej otwartymi na biznes jest Rosja, a za nią Iran i Białoruś.

Pierwsza 10 krajów pod względem przyjazności dla biznesu w 2023 roku to: 1. Szwajcaria 2. Luksemburg 3. Finlandia 4. Szwecja 5. Norwegia 6. Dania 7. Singapur 8. Panama 9. Tajlandia 10. Nowa Zelandia.

Źródło: PR Rząd Tajlandii.

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/