Krótki okres deszczu powoduje powódź w Phuket

Phuket -

Niektóre obszary Phuket ucierpiały z powodu powodzi po krótkim okresie deszczu, który spowodował długie, godzinne korki w ciągu dnia.

W poniedziałek (18 września) ulewny deszcz nawiedził niektóre części Rassada i Kathu przez około pół godziny. Zalane zostały niektóre obszary i drogi, np. skrzyżowanie Sam Kong z Yaowarad Road, Soi Pa Nieang i Phra Phuket Kaew Road w Kathu.

Na wielu drogach w zalanych obszarach utworzyły się korki, ale w ciągu godziny od zalania woda na drogach już opadła.

Departament Meteorologii Tajlandii prognozuje ulewne deszcze w 33 prowincjach w ciągu najbliższych 24 godzin, które dotkną 70% Bangkoku.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.