Najważniejsze historie z Phuket z ostatniego tygodnia: trwają rozprawy z rzekomymi rosyjskimi pracownikami i nie tylko 

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 11 września 2023 r. do niedzieli 17 września 2023 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Urząd imigracyjny w Phuket przeprowadził inspekcję firmy w Phuket po otrzymaniu powiadomienia, że ​​rzekomo Rosjanin pracuje tam nielegalnie.Funkcjonariusze sprawdzili i ustalili, że Rosjanin posiada legalne zezwolenie na pracę.
  2. Służba imigracyjna w Phuket przeprowadziła inspekcję wypożyczalni pojazdów w Mueang Phuket po tym, jak zaniepokojeni obywatele powiadomili ich, że firma rzekomo jest w całości własnością Rosji i zatrudnia rosyjski personel nielegalnie, bez udziału jakichkolwiek obywateli Tajlandii.

Rosjanom, którym odnaleziono legalne pozwolenia na pracę, zostaną postawione zarzuty bycia właścicielem domu i zezwalania obcokrajowcom na tymczasowy pobyt w jego mieszkaniu bez zgłaszania statusu cudzoziemca urzędnikom imigracyjnym w ciągu 24 godzin.

3. W Phuket aresztowano poszukiwanego chińskiego podejrzanego, który rzekomo stworzył fałszywe dokumenty, aby pożyczyć pieniądze, co doprowadziło do odszkodowania w wysokości 5.6 miliarda bahtów.

Podejrzany przybył do Tajlandii przez międzynarodowe lotnisko w Phuket na początku tego miesiąca, 5 wrześniath z KARTĄ PRIVILEGE TAJLANDII (PE).

4. Algierczyk został aresztowany w pobliżu komisariatu policji w Chalong za 193 dni nadmiernego przedłużenia pobytu.

29-letni Algierczyk został aresztowany przed sklepem spożywczym naprzeciwko komisariatu policji w Chalong.

5. Kierowca taksówki Tuk Tuk oddał się w ręce policji w Phuket po tym, jak potrącił i zranił pieszego w Arabii Saudyjskiej, a następnie opuścił miejsce wypadku.

Zagraniczny turysta został później w pełni zidentyfikowany jako Alotaibi Meshari Midad, lat 38, obywatel Arabii Saudyjskiej.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.