Phat Kaphrao koroną najlepszego smażonego dania na świecie

BANGKOK (NNT) – TasteAtlas.com ujawniło, że ulubione danie Tajlandii z ulicy, Phat Kaphrao, zajęło pierwsze miejsce na pożądanej liście „Najlepszych frytek na świecie 2023”, umacniając popularność menu z niezwykłą notą 4.8 z 5.

Znany na całym świecie portal z rankingami kulinarnymi umieścił innego tajskiego faworyta, Pad Thai, na solidnym 8. miejscu, uzyskując notę ​​4.4. Drugie miejsce na liście zajął Koreańczyk Dak Galbi z Korei Południowej z imponującą notą 4.7.

Inne tajskie dania, które znalazły się na liście Top 50, to Phat Si-io z oceną 4.3, Khua Kling z oceną 4.2 i smażony kurczak z orzechami nerkowca z oceną 3.7.

Strona TasteAtlas.com, na której znajdują się przepisy i recenzje potraw autorstwa krytyków z całego świata, pochwaliła Phat Kaphrao za jego wyjątkowe właściwości. W witrynie podkreślono, że Phat Kaphrao, charakteryzujący się połączeniem mięsa mielonego lub owoców morza ze świętą bazylią, szalotką, czosnkiem i papryczką chili, jest dodatkowo wzbogacony sosem sojowym, cukrem i sosem rybnym.

Phat Kaphrao zazwyczaj podaje się z ryżem, jajkiem sadzonym i dodatkiem sosu rybnego, tworząc mieszankę smaków i tekstur, która urzeka zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.