Najciekawsze historie Tajlandii z ostatniego tygodnia: zatwierdzono zniesienie wiz dla chińskich turystów i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 11 września 2023 r. do niedzieli 17 września 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!
  1. Premier Srettha Thavisin przedstawiła parlamentowi nową politykę rządu 11 września, dzieląc ją na dwufazowy plan mający na celu sprostanie wyzwaniom gospodarczym i społecznym Tajlandii odziedziczonym po poprzedniej administracji.
  2. Dowódca zamordowanego policjanta autostradowego, Pol. Według doniesień major Sivakorn Saibua zastrzelił się w prywatnej rezydencji w prowincji Pathum Thani po tym, jak został oskarżony o zaproszenie zmarłego już Pol Maja Sivakorna na przyjęcie zorganizowane przez podejrzanego.

Rodzina, krewni i koledzy z tajskiej policji zebrali się wczoraj w Wat Phra Si Mahathat w dzielnicy Bang Khen w Bangkoku, aby zorganizować pogrzeb zmarłego funkcjonariusza policji drogowej Pol. Major Sivakorn Saibua, który został zastrzelony przez bandytę po tym, jak odmówił zastosowania się do prośby urzędnika wiejskiego o nielegalny awans zawodowy.

Sprawa nadal fascynuje szczególnie tajskie media.

3. Dziś, 13 września, rząd Tajlandii oficjalnie zatwierdził zniesienie wiz dla chińskich turystów i Kazachstanów, a także obniżkę cen energii elektrycznej i ropy naftowej, zgodnie z zapowiedzią premier Sretthy Thavisin.

Tajlandia może stanąć w obliczu trudnej bitwy o osiągnięcie pożądanego napływu osób z Chin kontynentalnych w ramach nadchodzącego systemu bezwizowego, przede wszystkim z kilku powodów.

Zwolnienie umożliwiające turystom chińskim i kazachstańskim powrót do Tajlandii z ograniczoną liczbą dokumentów zacznie obowiązywać już za kilka dni.

4. Kierowca Graba odniósł poważne obrażenia w wyniku ran postrzałowych po postrzeleniu przez kierowcę minivana na międzynarodowym lotnisku Samui.

Od zakończenia Covid-19 w całym kraju doszło do eskalacji incydentów pomiędzy taksówkarzami korzystającymi z aplikacji mobilnych a „tradycyjnymi” taksówkarzami.

Pita powiedział jednak tajskim mediom, że nadal będzie odgrywał kluczową rolę w partii Move Forward.
To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.