Najciekawsze historie Tajlandii z ostatniego tygodnia: zatwierdzono zniesienie wiz dla chińskich turystów i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 11 września 2023 r. do niedzieli 17 września 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!
  1. Premier Srettha Thavisin przedstawiła parlamentowi nową politykę rządu 11 września, dzieląc ją na dwufazowy plan mający na celu sprostanie wyzwaniom gospodarczym i społecznym Tajlandii odziedziczonym po poprzedniej administracji.
  2. Dowódca zamordowanego policjanta autostradowego, Pol. Według doniesień major Sivakorn Saibua zastrzelił się w prywatnej rezydencji w prowincji Pathum Thani po tym, jak został oskarżony o zaproszenie zmarłego już Pol Maja Sivakorna na przyjęcie zorganizowane przez podejrzanego.

Rodzina, krewni i koledzy z tajskiej policji zebrali się wczoraj w Wat Phra Si Mahathat w dzielnicy Bang Khen w Bangkoku, aby zorganizować pogrzeb zmarłego funkcjonariusza policji drogowej Pol. Major Sivakorn Saibua, który został zastrzelony przez bandytę po tym, jak odmówił zastosowania się do prośby urzędnika wiejskiego o nielegalny awans zawodowy.

Sprawa nadal fascynuje szczególnie tajskie media.

3. Dziś, 13 września, rząd Tajlandii oficjalnie zatwierdził zniesienie wiz dla chińskich turystów i Kazachstanów, a także obniżkę cen energii elektrycznej i ropy naftowej, zgodnie z zapowiedzią premier Sretthy Thavisin.

Tajlandia może stanąć w obliczu trudnej bitwy o osiągnięcie pożądanego napływu osób z Chin kontynentalnych w ramach nadchodzącego systemu bezwizowego, przede wszystkim z kilku powodów.

Zwolnienie umożliwiające turystom chińskim i kazachstańskim powrót do Tajlandii z ograniczoną liczbą dokumentów zacznie obowiązywać już za kilka dni.

4. Kierowca Graba odniósł poważne obrażenia w wyniku ran postrzałowych po postrzeleniu przez kierowcę minivana na międzynarodowym lotnisku Samui.

Od zakończenia Covid-19 w całym kraju doszło do eskalacji incydentów pomiędzy taksówkarzami korzystającymi z aplikacji mobilnych a „tradycyjnymi” taksówkarzami.

Pita powiedział jednak tajskim mediom, że nadal będzie odgrywał kluczową rolę w partii Move Forward.
To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!
Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.