70-80% szans na ulewy w całej Tajlandii z możliwymi gwałtownymi powodziami

Kraj – Departament Meteorologii Tajlandii ogłosił, że w ciągu najbliższych 70 godzin prawdopodobieństwo wystąpienia ulewnych deszczy, które napłyną na północ, wschód i środkową Tajlandię, w tym Bangkok i obszary metropolitalne, wynosi 80–24%. Ciągłe opady deszczu mogą w niektórych obszarach spowodować gwałtowne powodzie.

18 września Departament Meteorologiczny Tajlandii przewidział pogodę na
następny okres 24-godzinny, w którym umiarkowana rynna monsunowa przecina północ i górny północny wschód
Tajlandia zbliża się z niskim ciśnieniem do wybrzeży górnego Wietnamu. Kolejny umiarkowany monsun południowo-zachodni przecina Morze Andamańskie, niższą północ, środkową, wschodnią, południową i Zatokę Tajlandzką. Może to spowodować ulewy w niektórych częściach północnej, północno-wschodniej, środkowej i wschodniej Tajlandii.

Mieszkańcy zamieszkujący dotknięty obszar powinni zachować ostrożność w związku z gwałtownymi powodziami, zwłaszcza na zboczach górskich i na obszarach nizinnych. Osoby podróżujące w czasie burzy powinny zachować szczególną ostrożność.

Wiatry i deszcze spowodują fale o wysokości 1–2 metrów w górnej części Morza Andamańskiego, począwszy od prowincji Ranong w górę, a podczas burz o wysokości ponad 2 metrów. Dla
w dolnej części Morza Andamańskiego od prowincji Phang Nga w dół i w Zatoce Tajlandzkiej mogą występować fale o długości 1 metra, a podczas burzy fale o długości 1-2 metrów. Żeglowanie małymi statkami podczas burzy jest zabronione.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.