Cięcia kosztów energii zaczną obowiązywać w tym tygodniu

KOMUNIKAT PRASOWY:

Pierwsze oficjalne posiedzenie gabinetu pod rządami premiera i minister finansów Sretthy Thavisin ujawniło kilka poważnych zmian. Najważniejszymi z nich były obowiązujące w tym miesiącu obniżki cen energii elektrycznej i oleju napędowego, a także dwumiesięczne wypłaty wynagrodzeń dla urzędników służby cywilnej, począwszy od przyszłego roku.

Ceny energii elektrycznej spadną do 4.1 bahta za jednostkę z 4.45 bahta, począwszy od wrześniowego cyklu rozliczeniowego. Od 30 września ceny oleju napędowego również zostaną obniżone do poziomu poniżej 20 bahtów za litr. Dalsze szczegóły dotyczące cen benzyny dla osób rzeczywiście dotkniętych zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

W międzyczasie utworzono Krajowy Komitet ds. Strategii Miękkiej Siły, zgodnie z obietnicami kampanii mającymi na celu zwiększenie dochodów i stworzenie większych możliwości dla Tajów. Wprowadzono także trzyletnie moratorium na zadłużenie rolników i małych przedsiębiorstw.

Wreszcie od 1 stycznia 2024 r. zostanie wdrożony nowy system dwumiesięcznych wypłat wynagrodzeń urzędników służby cywilnej, którego celem jest zmniejszenie obciążeń finansowych urzędników niższego szczebla.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.