Program bezpłatnych wiz do Tajlandii dla turystów z Chin i Kazachstanu staje się oficjalny

Krajowy —

Polityka tajskiego rządu dotycząca bezpłatnych wiz dla turystów z Chin i Kazachstanu została zatwierdzona w Royal Gazette i opublikowana we wtorek, 19 września.

Polityka, która zacznie obowiązywać od 25 września do 29 lutego 2024 r., będzie obowiązywać gości z Chin i Kazachstanu, zgodnie z zapowiedzią „Dziennika Królewskiego”.

Turyści z wymienionych krajów będą zwolnieni z obowiązku stemplowania i, w wyjątkowym przypadku, będą mogli przebywać na terenie Królestwa Tajlandii przez okres nieprzekraczający trzydziestu dni.

W komunikacie wskazano, że w związku z wpływem pandemii Covid-19 na sektor turystyczny konieczne jest przyciągnięcie do Tajlandii turystów zagranicznych, aby pobudzić gospodarkę zarówno w skali lokalnej, jak i krajowej.

Niemniej jednak rozwiązanie tego schematu może nie być łatwe, jak szczegółowo informowaliśmy wcześniej tutaj.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.