Rząd Tajlandii obniża rachunki za energię elektryczną od września do grudnia 2023 r

Krajowe – nowe rachunki za energię elektryczną w niezniżonych kwotach są obecnie dostępne dla ponad 8 milionów gospodarstw domowych od dzisiaj, 20 września 2023 r., co wywołuje zaniepokojenie w tajlandzkich mediach społecznościowych, ale rząd Tajlandii zapewnia opinię publiczną, że w przyszłym miesiącu, październiku, obniży rachunki 2023, dla tych, którzy już zapłacili.

Pan Chai Watcharong, rzecznik Kancelarii Premiera Sretthy Thavisin, odniósł się do kwestii niezniżonych rachunków za energię elektryczną za ostatni okres rozliczeniowy, pomimo uchwały Rady Ministrów o obniżeniu rachunków za energię elektryczną do 3.99 bahta za jednostkę od września do grudnia 2023 r.

Pan Chai wyjaśnił, że przed opublikowaniem uchwały Prowincjonalny Urząd ds. Energii Elektrycznej (PEA) wystawił i wydrukował we wrześniu rachunki za energię elektryczną dla 30% Tajlandii, czyli około 8 milionów gospodarstw domowych. Dlatego też w przypadku odbiorców, którzy nie zapłacili rachunku za energię elektryczną, PEA zaktualizuje nową obniżoną kwotę po dokonaniu płatności.

W przypadku tych, którzy zapłacili już wrześniowy rachunek za prąd, PEA w przyszłym miesiącu obniży kwotę – powiedział Chai.
Według raportu, obecnie liczbę odbiorców energii elektrycznej szacuje się na 22 miliony gospodarstw domowych objętych PEA. Tymczasem Metropolitan Electricity Authority (MEA) zarządza większością zużycia energii w ramach rachunków za energię elektryczną każdego miesiąca.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.