Premier Tajlandii w Stanach Zjednoczonych podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ

nas

Premier Tajlandii Srettha Thavisin wraz z ministrem finansów i innymi urzędnikami rządowymi przybyli 19 września na międzynarodowe lotnisko JFK w Nowym Jorku. Biorą udział w 78. Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, które odbywa się w dniach 18–24 września.

Głównym celem misji premiera Sretthy jest wzmocnienie współpracy międzynarodowej między przywódcami krajowymi i wpływowymi osobistościami w ramach dwustronnych i wielostronnych. Uwagi powitalne będą skupiać się na temacie „Wspieranie partnerstwa na rzecz naszej wspólnej przyszłości: wzmacnianie partnerstw wielostronnych w celu przyspieszenia realizacji celów zrównoważonego rozwoju w ASEAN”. Współgospodarzami szczytu dotyczącego ambicji klimatycznych będą Tajlandia, Komisja Gospodarcza i UNESCAP.

Podczas spotkania na wysokim szczeblu w sprawie globalnych inicjatyw rozwoju (GDI) i wyników współpracy Tajlandia podkreśli swoje wysiłki we współpracy na rzecz rozwiązania międzynarodowego kryzysu środowiskowego i zmiany klimatu.

Ponadto odbędą się dyskusje na temat polityki Tajlandii wspierającej międzynarodowy handel i inwestycje, a także wysiłki na rzecz budowy zaufania do międzynarodowych firm.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.