Tajski prywatny sektor biznesowy wyraża poparcie dla nowej polityki rządu

Kraj – pan Prateep Tangmatitham, prezes wykonawczy Supalai Company Limited, popiera plan ruchu bezwizowego nowego rządu Tajlandii dla Chin i Kazachstanu, cyfrowe portfele o pojemności 10,000 XNUMX bahtów oraz politykę podwyżki płacy minimalnej na rzecz wzrostu gospodarczego. Jednakże działania związane z nieruchomościami nie są w tej chwili konieczne, powiedział.

19 września 2023 r. pan Prateep oświadczył, że po wyraźnym wyjaśnieniu polityki nowego tajskiego rządu wierzy, że doprowadzi to do stopniowej poprawy ogólnej gospodarki. Tempo poprawy zależy od tego, jakie polityki zostaną wdrożone. Różne inicjatywy rządu, jak np jak zmniejszenie rachunków za prąd i energię aby odciążyć społeczeństwo i zapewnianie bezpłatnych wiz turystom z Chin i Kazachstanu w celu ożywienia turystykito pozytywne kroki, które mogą zwiększyć zaufanie inwestorów, uważa Prateep.

Jeśli chodzi o politykę bezwizową, jeśli przyniesie ona pozytywne rezultaty, w przyszłości może zostać rozszerzona na inne kraje, uważa Prateep. Jeśli chodzi o politykę dotyczącą portfela cyfrowego o nominale 10,000 XNUMX bahtów, mającą na celu pobudzenie gospodarki, jej skutki mogą ujawnić się dopiero po pewnym czasie.Pan Prateep omówił także obawy dotyczące światowej sytuacji gospodarczej w czwartym kwartale.

Gospodarka światowa jest w dalszym ciągu niepewna, szczególnie ze względu na trwający konflikt między Rosją a Ukrainą. Wspomniał także, że w najbliższym czasie nie jest prawdopodobne dalsze podwyżki stóp procentowych i ma nadzieję, że do początku 2024 r. inflacja ustabilizuje się, a stopy procentowe obniżą się.

Jego zdaniem nowy rząd Tajlandii powinien skupić się na poprawie ogólnej gospodarki, a nie na konkretnych działaniach dotyczących nieruchomości. Uważa, że ​​silna gospodarka zapewni lepsze warunki dla sektora nieruchomości, tak jak silna gospodarka prowadzi do wzrostu siły nabywczej.

Jeśli chodzi o podwyżkę płacy minimalnej do 400 bahtów w 2024 r., zasugerował, że jej wpływ na sektor nieruchomości będzie prawdopodobnie skromny, biorąc pod uwagę, że wiele firm wypłacało już płace powyżej płacy minimalnej. Jeśli chodzi o ceny mieszkań, może to mieć pewien wpływ, ale nie oczekuje się, że będzie on znaczący, ponieważ oprócz kosztów pracy na ceny mieszkań wpływa wiele czynników.

Wreszcie, panie Prateep omówiono potencjalne skutki polityki poboru podatków dla osób osiągających dochody za granicą na podstawie art. 40 Kodeksu Podatkowego. Zasugerował, że chociaż może to nie zwiększyć znacząco dochodów rządu, może spowodować, że osoby fizyczne zatrzymają swoje fundusze za granicą, zamiast sprowadzać je z powrotem do Tajlandii. Dodatkowo może zniechęcić do inwestycji zagranicznych.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.