Lotniska Tajlandii przeznaczają 140 miliardów bahtów na pilne projekty lotnisk

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Tajlandzkie porty lotnicze (AOT) przeznaczyły budżet w wysokości 140 miliardów bahtów na dwa duże projekty budowy lotnisk w odpowiedzi na pilną politykę przedstawioną przez premiera Sretthę Thavisin.

Według AOT pierwszy projekt zakłada budowę międzynarodowego lotniska w Andamanie w prowincji Phangnga, którego celem jest pobudzenie turystyki i przekształcenie Phuket, Phangnga, Krabi i Ranong w węzły transportu lotniczego. Nowe lotnisko będzie zlokalizowane na terenie o powierzchni około 6,000 rai w dystrykcie Thakua Thung, obszarze Ratchaphatsadu będącym własnością Departamentu Skarbu.

Prezydent AOT Kerati Kijmanawat powiedziała, że ​​agencja dąży do jak najszybszego rozpoczęcia projektu. Do końca roku ma nastąpić rekrutacja konsultanta ds. badań i rozwoju, skupiająca się przede wszystkim na inwestycjach projektowych.

Przewiduje się, że proces budowy zajmie około siedmiu lat, z czego trzy lata zostaną przeznaczone na badania i rozwój, a cztery lata na budowę. Lotnisko ma zostać uruchomione do 2031 r., przy czym oczekuje się wzrostu liczby przyjazdów turystów do regionu Andamanów o co najmniej 15 milionów.

Kerati dodał, że AOT przeznaczy także kolejne 70 miliardów bahtów na drugi etap renowacji międzynarodowego lotniska w Chiang Mai, który jest bardziej złożonym projektem ze względu na prywatną własność gruntu.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.