Rewitalizacja tajskiej turystyki dzięki strefom bezpieczeństwa

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Chcąc ożywić turystykę i przywrócić ją do stanu sprzed pandemii, Departament Turystyki wdrożył inicjatywę skupiającą się na tworzeniu bezpiecznych stref dla turystów w całej Tajlandii. Rząd zamierza przyciągnąć 40 milionów zagranicznych gości do końca 2024 r., a jego przychody wyniosą ponad 3 biliony bahtów.

Jaturon Phakdeewanit, dyrektor generalny Departamentu Turystyki, stwierdził, że jest to trzeci etap trwających wysiłków na rzecz rozwoju bezpiecznych stref turystycznych, zapoczątkowanych w czasie wybuchu epidemii Covid-19. Projekt wpisuje się w strategię krajową i jest zgodny z koncepcją „ZACHOWAJ BEZPIECZEŃSTWO I SOLIDNOŚĆ 5E Strefy Bezpieczeństwa”, koncentrując się na zrównoważonej turystyce i zaangażowaniu społeczności.

W tym roku wprowadzono pięć nowych bezpiecznych stref turystycznych, z których każda odpowiada konkretnym potrzebom i środowisku. Należą do nich strefy przyjazne środowisku w dystrykcie Wang Nam Khiao w prowincji Nakhon Ratchasima; globalne przestrzenie gotowe na wydarzenia w dystrykcie Mueang w prowincji Udon Thani; obszary reagowania kryzysowego dla turystów morskich w prowincji Trang; bezpieczne trasy oparte na wierze w dystrykcie Sathing Phra w prowincji Songkhla; oraz strefy społeczne na pływającym targu Damnoen Saduak w prowincji Ratchaburi.

Departament Turystyki kontynuuje prace nad rozszerzeniem tych bezpiecznych stref, mając na celu wzbudzenie zaufania turystów, a jednocześnie wzmocnienie przewagi konkurencyjnej Tajlandii na światowym rynku turystycznym. Oczekuje się, że posunięcie to nie tylko pobudzi lokalną gospodarkę, ale także przyczyni się do bardziej sprawiedliwej dystrybucji dochodów i zmniejszenia dysproporcji krajowych.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.