Thaksin będzie mógł ubiegać się o zwolnienie warunkowe w lutym

KOMUNIKAT PRASOWY:

Według starszego urzędnika więziennego były premier Thaksin Shinawatra może zostać zwolniony warunkowo już pod koniec lutego, po tym jak po powrocie z dobrowolnego wygnania otrzymał już karę 8 lat więzienia zamienioną na rok.

Były premier wrócił do Tajlandii w zeszłym miesiącu, 15 lat po dobrowolnym wygnaniu po odsunięciu go od władzy w 2006 r. Podczas pobytu za granicą Thaksin został uznany za winnego zaocznie w trzech sprawach dotyczących nadużycia władzy, konfliktu interesów i nadużyć.

Pierwszej nocy w Tajlandii Thaksin został przeniesiony do szpitala policyjnego z powodu bólów w klatce piersiowej i wysokiego ciśnienia krwi, gdzie obecnie jest leczony.

Od tego czasu Jego Królewska Mość Król zamienił 8-letni wyrok Thaksina na jeden rok.

Zastępca dyrektora generalnego Departamentu Więziennictwa Sitthi Sutivong powiedział: „Po odbyciu sześciu miesięcy kary Thaksin będzie uprawniony do zwolnienia warunkowego dla więźniów w wieku powyżej 70 lat lub osób chorych”.

Sitthi zauważył również, że wydział penitencjarny dokonuje oceny każdego przypadku i w takich przypadkach nie ma procedury ubiegania się o zwolnienie warunkowe.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.