Chaitawat wybrany na lidera partii Nowy Ruch Naprzód w Tajlandii

Tajlandia -

Chaitawat Tulathon (44 l.) został wybrany nowym przywódcą Partii Ruchu Naprzód po charyzmatycznym i popularnym, ale nękanym kontrowersjami i wyzwaniami prawnymi Pita zrezygnował ze swojego stanowiska.

Nasza poprzednia historia:

Pita Limjaroenrat ustąpił ze stanowiska lidera Partii Ruch Naprzód, ustępując miejsca nowemu liderowi, który przejął rolę lidera opozycji.

Teraz aktualizacja:

Głosowanie odbyło się na posiedzeniu partii w sobotę (23 września).rd) Poranek. Wynik głosowania to 330 głosów za i 5 przeciw.

Chaitawat, były sekretarz generalny partii postępowej, oświadczył w poście na X, znanym wcześniej jako Twitter, że dziękuje wszystkim za zachętę i wsparcie uważa jednak, że zmiana jest tylko tymczasowa, ponieważ Pita zmaga się z wieloma wyzwaniami prawnymi. Chaitawat opublikował także zdjęcie koali w okularach, które stało się ukochanym symbolem jego i zwolenników.

Pita z kolei zostanie doradcą Partii Ruch Naprzód, podczas gdy on nadal będzie walczył z wyzwaniami prawnymi dotyczącymi rzekomego udziału w mediach, który dyskwalifikuje go na stanowisko premiera. Partia Ruch Naprzód zwyciężyła w głosowaniu powszechnym w poprzednich wyborach w Tajlandii, ale z powodu szeregu wyzwań prawnych i sprzeciwu tajskich senatorów, głównie ze względu na stanowisko partii w sprawie zreformowania prawa wokół Lese Majeste, partia ostatecznie ustąpił miejsca obecnemu premierowi Pheu Thai Sretthie Thavisinowi.

Chaitawat cieszy się wśród swoich zwolenników reputacją osoby wygłaszającej pełne pasji, przemyślane i logiczne przemówienia, a w ostatnich tygodniach często był publicznym figurantem Partii Ruchu Naprzód i jej pozycji jako wybitnej opozycji wobec obecnego rządu Tajlandii. Chociaż niektórzy krytycy twierdzą, że brakuje mu charyzmy Pity, jego wiedza, ideologia oraz zrozumienie tajskiego prawa i polityki pomogły mu wyłonić się na nowego oficjalnego przywódcę partii. Jest zagorzałym zwolennikiem monarchii i reform wojskowych i prawdopodobnie nie zdobędzie żadnych nowych zwolenników ani fanów w partiach politycznych prawicowych i wspieranych przez wojsko.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.