Tajlandzcy eksperci prawni twierdzą, że ujawnienie stanu zdrowia Thaksina narusza przepisy dotyczące prywatności

FOTO: Sanook

Krajowy —

Niektórzy tajlandzcy eksperci prawa stwierdzili, że ujawnienie stanu zdrowia byłego premiera Thaksina Shinawatry może stanowić naruszenie ustawy o bezpieczeństwie narodowym.

Ostrzeżenie nadeszło w odpowiedzi na niedawne wezwanie ze strony Stowarzyszenie Studentów i Osób Sieci na rzecz Reformy Tajlandii (SNT)., która zażądała szczegółowego ujawnienia aktualnego stanu zdrowia Thaksina, ponieważ w zeszłym tygodniu przebywał on w szpitalu w porównaniu do pobytu w więzieniu, który niedawno minął miesiąc.

SNT oświadczyło, że domaga się od lekarzy Policyjnego Szpitala Ogólnego wyjaśnień na temat choroby Thaksina, aby upewnić się, że nie otrzymuje on żadnych przywilejów z tytułu pobytu w szpitalu zamiast w więzieniu.

Jednak niektórzy tajlandzcy eksperci prawni przestrzegali przed takim działaniem, twierdząc, że lekarze są prawnie zobowiązani do zachowania poufności informacji o pacjencie, zgodnie z ustawą o zdrowiu z 2007 r. i ustawą o zawodzie lekarza z 1982 r.

Powiedzieli, że zatrzymani są uważani za zwykłych pacjentów, gdy zwracają się o pomoc lekarską. Aby ujawnić publicznie swój stan zdrowia, więźniowie muszą najpierw wyrazić na to zgodę.

Na Pierwszy dzień uwięzienia Thaksina zgłoszono, że w Areszcie Śledczym w Bangkoku cierpiał na pięć schorzeń, w tym niedokrwienie mięśnia sercowego, przewlekłe zapalenie płuc, wysokie ciśnienie krwi, zwyrodnienie kręgosłupa i nieprawidłową postawę.

Jego córka, Paetongtarn Shinawatra, również ujawniła w mediach społecznościowych, że Thaksin niedawno przeszedł operację; nie wspomniała jednak, do czego to miało służyć.

W związku z operacją lekarze wyrazili zgodę na dalsze leczenie Thaksina w szpitalu. Jeżeli jego pobyt przekroczy 60 dni, będzie wymagał zgody stałego sekretarza sprawiedliwości, a jeżeli przekroczy 120 dni, zgody ministra sprawiedliwości.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!
Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

Obraz po treści postu
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.