Mężczyzna z Phuket aresztowany za kradzież marihuany i gotówki o wartości ponad 227,000 XNUMX bahtów

Chalong –

Tajlandczyk został aresztowany w Phuket po tym, jak ukradł marihuanę, artykuły spożywcze z konopi indyjskich i łącznie gotówkę 227,000 bahtów.

Policja w Chalong powiedziała Phuket Express, że w niedzielę (24 wrześniath) aresztowali pana Duangwana Sawangjita, lat 42, z Ubon Ratchathani. Został aresztowany w chacie w Soi Wassana w stanie Rawai.

Skonfiskowano mu konopie indyjskie, ciasteczka z konopi indyjskich, ciasteczka z konopiami indyjskimi i gotówkę o łącznej wartości około 227,000 6000 bahtów, czyli ponad XNUMX dolarów. Duangwan został zabrany na komisariat policji w Chalong, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży.

„Phuket Express” zauważa, że ​​policja w Chalong nie wspomniała, skąd Duangwan ukradł te przedmioty. Konopie indyjskie zostały zdekryminalizowane w Tajlandii w 2022 r., ale nowy rząd obiecał zaprzestać używania marihuany w celach rekreacyjnych, mimo że w całym kraju otwartych jest obecnie tysiące sklepów z konopiami indyjskimi, wiele z nich w obszarach turystycznych, takich jak Phuket.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.