Najważniejsze historie z Phuket z ostatniego tygodnia: ustalone daty festiwalu wegetariańskiego w Phuket i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 18 września 2023 r. do niedzieli 24 września 2023 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. W Chalong w Mueang Phuket znaleziono około 100,000 XNUMX kilogramów śmieci.

Gmina Chalong umieściła tablicę zakazującą wyrzucania śmieci.

2. Trzej Chińczycy zostali aresztowani w Thalang za 168 dni nadmiernego przedłużenia pobytu.

Znaleziono trzech Chińczyków, których zidentyfikowano jedynie na podstawie wieku: 34, 29 i 55 lat. Stwierdzono, że przekroczyli termin ważności wizy uprawniającej do pobytu w Tajlandii o 168 dni.

3. Rosjanin wrócił do domu po 14 dniach pobytu na międzynarodowym lotnisku w Phuket.

W zeszłym roku ten sam mężczyzna według doniesień spóźnił się na kolejny lot i przy pomocy personelu pozostał na lotnisku krócej niż obecnie, aż do powrotu do domu.

4. Ulewne deszcze w Patong spowodowały poważne powodzie.

Ulewne deszcze spowodowały powodzie na wielu drogach w mieście Patong, takich jak Soi Na Nai, Sai Kor Road i Pracha Nukroh Road. W tym tygodniu deszcz nadal padał.

5. Ustalono daty corocznego Festiwalu Wegetariańskiego w Phuket, który będzie trwał dziewięć dni od 15 do 23 października 2023 r. i obejmować będzie wiele zaplanowanych rytuałów, rytuałów pożegnalnych i procesji ulicznych.

Przygotuj się! Już wkrótce jeden z najbardziej lubianych festiwali w Tajlandii!

6. Stwierdzono śmierć Szwajcara po tym, jak skoczył z budynku parkingu na międzynarodowym lotnisku w Phuket.

To już trzeci podobny przypadek w ciągu roku.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.