Tajska policja przeszukała dom zastępcy szefa policji krajowej Surachate’a Hakparna po nakazach przeszukania rzekomego kręgu hazardowego online

Krajowy —

Tajska cyberpolicja i oddział komandosów przeszukały dom zastępcy szefa policji krajowej Pol. Gen. Surachate Hakparn, często nazywany w tajskich mediach „Wielkim Żartem”, w poniedziałek rano 25 września, po odkryciu rzekomego powiązania między nim a siatką hazardową online.

Podczas przeszukania nic jednak nie znaleziono, a Pol. Gen. Surachate zaprzeczył wszelkim zarzutom i oskarżeniom.

Organom poszukiwawczym na krótko przeszkodził Pol. Gen. Surachate przed bramą swojego domu przy Soi Vibhavadi 60, za Klubem Policyjnym w Bangkoku, podczas którego Pol. Gen. Surachate zapytał, w jaki sposób wydano nakaz przeszukania i poprosił funkcjonariuszy o powrót.

Pol. Podczas starcia gen. Surachate nadal miał na sobie piżamę. Ostatecznie jednak po omówieniu sytuacji z Polem pozwolił funkcjonariuszom na przeszukanie swojego domu. Generał broni Worawat Watnakhonbancha, szef Biura Śledczego ds. Cyberprzestępczości (CCIB). Następnie wyjaśnił, że początkowo odmówił przeszukania domu, ponieważ dowódca nie był obecny aż do chwili, gdy Pol. Przybył generał broni Worawat.

Według doniesień Pol. Gen. Surachate i członkowie jego zespołu toczą się obecnie dochodzenie w związku z podejrzeniem udziału w przekupstwie. Z doniesień wynika, że ​​on i inni funkcjonariusze rzekomo domagali się łapówki w wysokości ponad 140 milionów bahtów w zamian za nielegalne gry hazardowe w Internecie.

Istnieją doniesienia, że ​​30 policjantów powiązanych z Pol. Gen. Surachate grozi nakaz aresztowania, a 11 innych funkcjonariuszy i cywilów zostało już aresztowanych. Policja przeszukuje 30 lokalizacji w sześciu prowincjach Tajlandii, w których istnieje podejrzenie, że są powiązane z nielegalną operacją.

Początkowo Pol. Gen. Surachate oświadczył, że nie jest zamieszany w rzekome przekupstwo ani w nielegalną siatkę hazardową i jest w pełni przygotowany do współpracy w dochodzeniu. Podkreślił następnie, że jego zdaniem nakaz przeszukania nie ma związku ze spekulacjami na temat jego kandydatury na stanowisko szefa policji krajowej. Zapewnił, że nie bierze pod uwagę tej roli.

W Pol nie znaleziono żadnych nielegalnych przedmiotów ani żadnych powiązań z hazardem. Według doniesień dom gen. Surachate’a. Surachate jest prawdopodobnie najbardziej znanym funkcjonariuszem policji w Tajlandii, znanym z zwalczania korupcji w policji, w wyniku czego z biegiem czasu zyskał wielu wrogów.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Potrzebujesz porady prawnej lub adwokata? Możemy pomóc. Kliknij tutaj.

Zobacz więcej informacji na temat wystawiania u nas nieruchomości, klikając tutaj.

Obraz po treści postu
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.