Tajlandia na 10. miejscu w regionie Azji i Pacyfiku w Światowym Rankingu Talentów

KOMUNIKAT PRASOWY:

Według Światowego Rankingu Talentów (WTR) 10 opracowanego przez Międzynarodowy Instytut Rozwoju Zarządzania (IMD) Tajlandia zajęła 2023. pozycję w regionie Azji i Pacyfiku.

Według ostatniej edycji WTR na rok 2023 opublikowanej przez IMD, Tajlandia zajmuje 10. miejsce wśród krajów regionu Azji i Pacyfiku (APAC) oraz 45. ogółem spośród 64 krajów ocenionych w WTR. Kraj zajmuje także 29. miejsce na świecie pod względem atrakcyjności, która ocenia zdolność przyciągania i zatrzymywania talentów zarówno z rynków międzynarodowych, jak i krajowych.

Pomimo długotrwałych skutków pandemii Covid-19, która odgrywa decydującą rolę w krajobrazie konkurencyjności talentów, Szwajcaria utrzymała czołowe miejsce w rankingu WTR 2023, a za nią plasują się Luksemburg i Islandia. Tymczasem Singapur jest jedynym krajem azjatyckim, który znajduje się w pierwszej dziesiątce i zajmuje ósme miejsce.

W edycji z 2023 r. zbadano 64 gospodarki, określając ilościowo 31 kryteriów obejmujących zarówno twarde dane, jak i odpowiedzi kadry kierowniczej z ankiet, odzwierciedlających globalną konkurencyjność talentów w każdej gospodarce. Każde kryterium podzielono następnie na trzy czynniki: Inwestycje i rozwój, które uwzględniają zasoby krajowe zaangażowane w rozwój rodzimych talentów; Apelacja, która ocenia zdolność do przyciągania i zatrzymywania talentów zarówno z rynków międzynarodowych, jak i krajowych; oraz Gotowość, która określa ilościowo jakość dostępnych umiejętności i kompetencji w puli talentów.

Badanie pokazuje, że większości regionów nie udało się powrócić do poziomu konkurencyjności talentów sprzed pandemii. Pokazuje również, że w miarę jak gospodarki stają się bardziej zorientowane na usługi, fizyczna obecność pracowników w kraju ich pracodawców nie jest już konieczna.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.