Polityka rządu musi prowadzić do konkretnych działań: PM

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Premier wezwał agencje rządowe do ukierunkowania polityki rządowej na konkretne działania.

Premier Srettha Thavisin powiedziała, że ​​każda polityka rządu przedstawiana parlamentowi musi przynieść konkretne rezultaty, zwłaszcza pilna polityka, która ma zaradzić wysokim kosztom życia, zwiększyć przychody rolników i drobnych sprzedawców detalicznych, ożywić małe i średnie przedsiębiorstwa, promować turystykę i rozwiązać problem korupcja i problemy narkotykowe.

Premier wezwał szefów agencji rządowych, aby pomogli w stworzeniu mocnych fundamentów dla kraju i wyeliminowaniu istniejących barier uniemożliwiających nowy rozwój gospodarczy.

Poprosił ich, aby promowali aktywa związane z miękką siłą, ułatwiali inwestycje w infrastrukturę i reformę edukacji oraz promowali inkluzywną poprawę warunków życia, zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju (SDG).

Premier powiedział, że realizacja polityki rządu musi odbywać się właściwie i skutecznie.

Przy tej okazji premier wyraził uznanie dla urzędników państwowych wyższego szczebla, którzy w tym roku odchodzą na emeryturę, stwierdzając, że są oni wzorami do naśladowania dla młodszych pokoleń urzędników służby cywilnej.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.