Ustawodawcy ponowią wezwanie do ograniczenia używania konopi indyjskich

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Ponad rok po zalegalizowaniu tego zioła Parlament ponawia naciski na wprowadzenie nadrzędnego prawa dotyczącego używania konopi indyjskich do celów medycznych i badawczych.

W zeszłym roku Tajlandia jako pierwszy kraj w Azji Południowo-Wschodniej zdekryminalizowała konopie indyjskie, jednak wobec braku konkretnych środków rząd musiał wydać przepisy zapobiegające ich niekontrolowanemu używaniu, szczególnie wśród dzieci.

Nowe prawo będzie ukierunkowane na branżę, która w ciągu najbliższych kilku lat będzie warta do 1.2 miliarda dolarów, a sklepy z konopiami indyjskimi powstaną w stolicy Bangkoku i popularnych miejscach turystycznych, takich jak wyspa wypoczynkowa Phuket.

Saritpong Kiewkong z partii Bhumjaithai, która przewodziła dekryminalizacji i jest obecnie drugą co do wielkości częścią 11-partyjnego rządu koalicyjnego w Tajlandii, powiedział: „Konopie indyjskie będą – podkreślam dwukrotnie – do celów medycznych i badawczych”.

Ustawodawca powiedział reporterom w parlamencie, że „nie ma polityki dotyczącej użytku rekreacyjnego”, dodając, że takie środki nie były jeszcze rozważane.

Oczekuje się, że sfinalizowanie i przyjęcie projektu ustawy, który konsoliduje środki zapobiegające używaniu publicznemu, na których obecnie opiera się rząd w celu powstrzymania niewłaściwego zachowania, zajmie rok.

Obejmuje pozwolenia na uprawę roślin, sprzedaż i dystrybucję oraz bardziej rygorystyczne środki zapobiegające sprzedaży w świątyniach, szkołach i parkach rozrywki.

Premier Srettha Thavisin powiedziała wcześniej, że popiera używanie konopi indyjskich wyłącznie w celach medycznych, a nie rekreacyjnych.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Premier Srettha Thavisin ogłosił, że w ciągu sześciu miesięcy zamierza położyć kres rekreacyjnemu używaniu marihuany w Tajlandii, obiecując zmiany prawa i surowsze ograniczenia w sprzedaży rośliny, aby zapewnić jej wykorzystywanie wyłącznie do celów medycznych.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.