Najciekawsze historie Tajlandii z ostatniego tygodnia: premier obiecuje położyć kres rekreacyjnej marihuanie i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 18 września 2023 r. do niedzieli 24 września 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Pol. Pułkownik Phakpoom Phisamai, jeden z czołowych członków zespołu dochodzeniowego zajmującego się niedawną sprawą „Kamnan Nok”, zamieścił w mediach społecznościowych post o szokującym i przygnębiającym zdarzeniu, które przydarzyło się jego kolegom. Wielu funkcjonariuszy spotkało się z krytyką społeczną za to, co wydarzyło się po zdarzeniu.

2. Polityka tajskiego rządu dotycząca bezpłatnych wiz dla turystów z Chin i Kazachstanu została zatwierdzona w Royal Gazette i opublikowana we wtorek, 19 września.

Turyści z wymienionych krajów będą zwolnieni z obowiązku wizowego i w wyjątkowym przypadku będą mogli przebywać na terenie Królestwa Tajlandii przez okres nieprzekraczający trzydziestu dni.

3. 20 września 2023 r. tajskie organy ścigania rozszerzyły operacje w celu zajęcia majątku właścicieli – jak to określiła tajska policja – niesławnej strony internetowej poświęconej handlowi seksem „Absolute-Angels-Bangkok.com”.

Witryna zajmowała pierwsze miejsce w Google i została niedawno zamknięta przez władze.

4. Premier Srettha Thavisin ogłosił, że w ciągu sześciu miesięcy zamierza położyć kres rekreacyjnemu używaniu marihuany w Tajlandii, obiecując zmiany prawa i surowsze ograniczenia w sprzedaży rośliny, aby zapewnić jej wykorzystywanie wyłącznie do celów medycznych.

Srettha podkreśliła amerykańskim mediom: „Przepisy dotyczące marihuany muszą zostać napisane na nowo, aby umożliwić wyłącznie użycie medyczne. Rośliny nie wolno wykorzystywać do celów rekreacyjnych.”

5. Chaitawat Tulathon (44 l.) został wybrany nowym przywódcą Partii Ruchu Naprzód po charyzmatycznym i popularnym, ale nękanym kontrowersjami i wyzwaniami prawnymi Pita zrezygnował ze swojego stanowiska.

Pita z kolei zostanie doradcą Partii Ruchu Naprzód, podczas gdy on będzie nadal walczył z wyzwaniami prawnymi dotyczącymi rzekomego udziału w mediach, który dyskwalifikuje go na stanowisko premiera.

6. Niektórzy tajlandzcy eksperci prawa stwierdzili, że ujawnienie stanu zdrowia byłego premiera Thaksina Shinawatry może stanowić naruszenie ustawy o bezpieczeństwie narodowym.

Aktywiści w Tajlandii nadal twierdzą, że w tym przypadku nie chodzi o prywatność, ale raczej o równość i uczciwość, w których należy ujawniać informacje.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.