AKTUALIZACJA: Nie znaleziono żadnych dowodów na powiązania jakiejkolwiek sieci gier hazardowych online z zastępcą szefa tajskiej policji

Krajowy –

W dniu 25 września 2023 r. Pol. Generał broni Voravat Watnakhonbancha, komisarz Biura Dochodzeniowego ds. Cyberprzestępczości (CCIB), ujawnił następujące informacje: przeszukanie miejsca zamieszkania Zastępcy Komendanta Głównego Policji Pol. Gen. Surachate Hakparn.

Operacja ta była częścią poważnej akcji związanej z rzekomą siatką hazardową online, a policyjna grupa zadaniowa ds. cyberbezpieczeństwa (PCT) wysłała oddział wsparcia do ogólnokrajowej operacji wymierzonej w rzekomą witrynę hazardową online.

Pol. Generał broni Voravat wyjaśnił, że celem przeszukania było zlokalizowanie i zatrzymanie osób poszukiwanych na podstawie nakazów aresztowania, które prawdopodobnie zamieszkują w okolicy, a także zebranie potencjalnych dowodów związanych z rzekomą działalnością związaną z hazardem online. Obecność podczas operacji wysokich rangą oficerów była odpowiedzią na polecenia Zastępcy Komisarza Generalnego. Jak podaje Pol., szczegółowe szczegóły sprawy pozostają jednak niejasne. Generał broni Voravat.

Przeszukanie nie przyniosło żadnych dowodów wskazujących na związek Pol. Gen. Surachate, czasami nazywany „Wielkim Żartem”, jako czuły pseudonim, we wszelkich nielegalnych działaniach.

Z kolejnego raportu wynika, że ​​w wyniku przeszukania wydano nakazy aresztowania ośmiu funkcjonariuszy policji, z których część została już zatrzymana. Wszystkich ośmiu oficerów służyło pod dowództwem Pol. Gen. Surachate. Na liście tych funkcjonariuszy znajduje się Pol. Ppłk Namkiat Theerarojnop, Pol. Generał broni Khamarin Phisamai, Pol. Generał broni Phakphum Phisamai, Pol. Podpułkownik Krit Pariyaket, Pol. Podpułkownik Aris Khunpraserttanarat, Pol. Podpułkownik Chanat Owamatorn, Pol. Podpułkownik Nattawut Hwadwaeo i Pol. Podpułkownik Apisit Khonyang.

Tymczasem Pol. Gen. Surachate oświadczył na popołudniowej konferencji prasowej, że zarzuty są bezpodstawne i wniesie oskarżenie wobec osób odpowiedzialnych za to, utrzymując, że działania te miały jedynie na celu zaszkodzić jego reputacji. Nie ujawnił, kto był odpowiedzialny za zarządzenie nalotów, choć zauważył, że w dokumentach sądowych widniał jedynie jego adres i że nigdy nie pojawiło się jego nazwisko ani żaden nakaz aresztowania. Stwierdził także, że funkcjonariusze nie mieli pojęcia, że ​​to jego miejsce zamieszkania i byli zszokowani, gdy go tam znaleźli.

Pol. Generał Surachate jest stale zaangażowany w dochodzenia w sprawach dotyczących korupcji na wysokim szczeblu i niewłaściwego zachowania policji, jak niedawna poważna sprawa Kamnan Noki w rezultacie zyskała niezwykle sławę… ale także prawdopodobnych wrogów.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.