Premier Tajlandii powoła komisję do zbadania nalotu na dom najlepszych tajskich policjantów

Krajowy –

Premier Tajlandii Srettha Thavisin powołał niezależną komisję śledczą w sprawie Pol. Gen. Surachate, znany również jako „Wielki Żart”, przeszukanie domu Hakparna przez inną policję.

W dniu 25 września 2023 r. Pol. Generał broni Achayon Kraithong, rzecznik Królewskiej Policji Tajlandii, ujawnił, że Pol. Generał broni Damrongsak Kittiprapatt, komisarz generalny Królewskiej Policji Tajlandii, spotkał się wieczorem z premierem, aby przedstawić najnowsze informacje dotyczące zbliżającej się konferencji Biura Komisji Policji, która odbędzie się 27 września o godz. 1:30 w Krajowy Urząd Policji.

Podczas tej konferencji omówią różne punkty porządku obrad, w tym mianowanie nowego szefa policji krajowej.

„W sprawie wstępnego raportu w sprawie, w której uczestniczyli funkcjonariusze policji wykonał nakaz przeszukania rezydencji Big Joke w BangkokuPremier powołał niezależną komisję śledczą w celu dalszego zbadania faktów w sprawie. Aby zapewnić przejrzystość i uczciwość, komisja będzie składać się wyłącznie z niezależnych członków” – stwierdził Pol. Generał broni Achayon.

Dochodzenie ustali, czy przeszukanie było zgodne z prawem oraz w jakich okolicznościach wydano nakazy przeszukania. Surachate stwierdził, że przeszukanie było próbą jego zdyskredytowania i że nie ma powiązań z żadnymi nielegalnymi witrynami hazardowymi online. Powiedział także, że przeszukanie nie zostało przeprowadzone prawidłowo zgodnie z procedurą prawną, a funkcjonariusze nie wiedzieli, że przeprowadzają inspekcję jego domu.

Podczas przeszukania nie znaleziono żadnych dowodów na niewłaściwe postępowanie ze strony Hakparna.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/