Główny bankier twierdzi, że większość Tajów ma problemy finansowe

Krajowy –

W dniu 25 września 2023 r. Yuthchai Tayaratchakul, wiceprezes wykonawczy United Overseas Bank (UOB), złożył oświadczenie na temat najnowszego raportu z badania nastrojów konsumentów ASEAN (ACSS). Raport przedstawił znaczący wgląd w obywateli i sektory biznesowe w obecnej sytuacji gospodarczej z 5 krajów ASEAN: Singapuru, Malezji, Indonezji, Wietnamu i Tajlandii.

Trzy główne obawy finansowe respondentów to odpowiednio rosnąca inflacja, wydatki gospodarstw domowych i kurczące się oszczędności. Biorąc pod uwagę te obawy, Tajowie skupiają się bardziej na ostrożnych wydatkach. Badanie wykazało, że skłaniają się one również do inwestowania za pośrednictwem platform bankowości cyfrowej.

Jeśli chodzi o inwestycje, Tajowie zazwyczaj wybierają inwestycje niskiego ryzyka, takie jak oszczędności w celu zdobycia stałych depozytów, jednocześnie dywersyfikując swoje portfele w kierunku innych bezpiecznych opcji inwestycyjnych, takich jak ubezpieczenia i nieruchomości.

Pokolenie Z, czyli osoby urodzone w latach 1996-2010, to grupa najbardziej ostrożna w oszczędzaniu i inwestowaniu oraz posiadająca solidne plany oszczędzania. Tymczasem pokolenie Y, czyli osoby urodzone w latach 1981-1996, to grupa, dla której priorytetem są inwestycje.

„UOB ma jasną wizję spersonalizowanej bankowości za pośrednictwem naszej aplikacji UOB TMRW, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizy transformacji finansowych. Aplikacja pomoże klientom wygodniej i efektywniej zarządzać swoimi finansami” – powiedział Yuthchai.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.