Wybitny działacz w Tajlandii skazany na cztery lata więzienia

Krajowy —

Działacz prodemokratyczny i prawnik Arnon Nampa został skazany na 4 lata więzienia po tym, jak wygłosił uwagi na temat monarchii Tajlandii podczas protestu w październiku 2020 r.

Wczoraj, 26 września, w Sądzie Karnym przy Ratchadaphisek Road odbyła się rozprawa w sprawie, w której Arnon został oskarżony o zniesławienie instytucji królewskiej podczas protestu przeciwko rządowi Prayut Chan-o-cha w dniu 14 października 2022 roku w Bangkoku.

Arnonowi (39 l.), który jest również prawnikiem z Thai Lawyers for Human Rights, również przedstawiono zarzuty dotyczące naruszenia dekretu nadzwyczajnego, który zabraniał zgromadzeń publicznych podczas pandemii koronaawirusa.

Podczas protestu Arnon przedstawił rządowi Prayuta trzy żądania: 1. Premier Prayut Chan-o-cha musi podać się do dymisji. 2. Projekt nowej konstytucji. 3. Zreformuj monarchię.

Według raportu tajskich prawników na rzecz praw człowieka sąd skazał Arnona na 4 lata więzienia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia i grzywnę w wysokości 20,000 112 bahtów za naruszenie ustawy o obrazie majestatu (art. 7) i dekretu nadzwyczajnego. Tymczasem sąd oddalił przeciwko niemu XNUMX innych zarzutów.

W chwili składania zawiadomienia pozwany składa apelację.

Według tajlandzkich prawników ds. praw człowieka od ubiegłego miesiąca co najmniej 257 osobom postawiono zarzuty na podstawie sekcji 112 od 2020 r.


-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/