Para emerytowanych Belgów znaleziona martwa w domu w Phuket

Phuket -

Starsze emerytowane małżeństwo z Belgii zostało znalezione martwe w domu w Thalang na Phuket rankiem 26 września 2023 r. około 8:20

Policja turystyczna w Phuket przekazała Phuket Express, że otrzymała powiadomienie od 62-letniej synowej Jongjit, że w domu w Pa Klok znaleziono ciało obcej pary.

Policja przybyła do domu i znalazła ciało mężczyzny zidentyfikowanego jedynie jako pan Florent, lat 85. Znaleziono je wiszące w łazience. Pani Maria, lat 84, została znaleziona martwa na łóżku w sypialni, przykryta kocem. Obaj byli obywatelami Belgii i posiadali wizy emerytalne. Ich wizy właśnie zostały odnowione i były ważne do 16 sierpniath przyszłego roku, 2024.

W domu znaleziono list napisany w języku niderlandzkim, choć jego treść nie została ujawniona prasie. Ich ciała przewieziono do szpitala Vachira Phuket w celu ustalenia dokładnej przyczyny śmierci.

Jongjit oświadczyła policji w Phuket, że ona i jej mąż również mieszkają w tym domu, ale niedawno wyjechali na jeden dzień, aby wziąć udział w pogrzebie w Phang Nga i wrócili do domu późnym wieczorem 25 września. Po powrocie do domu myślała, że ​​para już poszła spać, ale rano, gdy nie przyszli na śniadanie, zaniepokoiła się i jej mąż dostał się do pokoju przez przesuwane szklane okno, ponieważ drzwi sypialni były zamknięte. Wtedy dokonali niepokojącego odkrycia i wezwali policję.

Tajska policja nie podała oficjalnie przyczyny śmierci, ale rozważała trzy możliwe scenariusze: podwójne samobójstwo, samobójstwo w wyniku morderstwa lub możliwe morderstwo dokonane przez intruza. Szef policji w Thalang, pułkownik Phisit Chuenphet prowadzi śledztwo.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ma depresję, zwróć się o pomoc. Pattaya News sugeruje Samarytanów z Tajlandii, do których można dotrzeć tutaj:

https://www.facebook.com/Samaritans.Thailand/

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.