Tajski policjant żąda sprawiedliwości od sądu w oparciu o nakazy przeszukania domu

Krajowy —

Zastępca szefa policji krajowej Pol Gen Surachate „Wielki żart” Hakparn złożył we wtorek 26 września skargę do Sądu Karnego, domagając się sprawiedliwości w związku z policyjną rewizją jego domów.

Generał Pol Surachate powiedział tajskim mediom, że nakaz przeszukania jego rezydencji w Bangkoku był nieprawidłowy, ponieważ zataił przed sądem fakt, że zamieszkiwał on pięć domów. Skarżył się również w związku z rzekomo przesadnym użyciem jednostki komandosów z noktowizorami w ciągu dnia i karabinami o dużej mocy podczas operacji przeszukiwania, twierdząc, że nadszarpnęło to jego reputację.

Atak policji zajmującej się cyberprzestępczością domy Pol Gen Surachate, zastępca szefa policji krajowej, w poniedziałek 25 września po wydaniu nakazu przeszukania, w którym stwierdzono, że niektórzy lokatorzy byli rzekomo zaangażowani w działalność związaną z hazardem internetowym.

Okupantami byli podwładni Pol Gen Surachate, z których ośmiu zostało aresztowanych, a następnie zwolnionych za kaucją w wysokości 100,000 XNUMX bahtów każdy. Zarówno oni, jak i Pol Gen Surachate zaprzeczyli dotychczas wszystkim zarzutom, przy czym ten ostatni stwierdził, że oskarżenie było próbą zdyskredytowania go, ponieważ rozwiązał wiele poważnych spraw, w które zaangażowane były wpływowe osobistości.

„Gdyby sąd wiedział, że to moje domy, postąpiłby uczciwie, ponieważ nie grozi mi kara” – powiedział dziennikarzom w sądzie Pol Gen Surachate.

Wzbudził także podejrzenia, że ​​gdyby sąd wiedział, że nakazy aresztowania wymierzone są w funkcjonariuszy policji, zamiast nakazów aresztowania wydałby wezwania. Dzieje się tak dlatego, że funkcjonariusze policji są urzędnikami rządowymi, których miejsce pobytu jest znane i zazwyczaj nie próbują uciekać – dodał.

Pol Gen Surachate ujawnił, że przeszukane domy nie należały nawet do niego, lecz do jego ojca i jego bliskiego krewnego, który jest biznesmenem w prowincji Udon Thani.

Powtórzył swoją niewinność, stwierdzając, że nie brał udziału w żadnych operacjach hazardowych. Zaznaczył, że choć jego podwładni mieli powiązania z tego typu operacjami, to jest to ich sprawa osobista i nie ma z nim nic wspólnego.

Jeśli chodzi o krążące w Internecie nagranie, na którym śpiewa z „Minnie”, rzekomą właścicielką dużej witryny hazardowej, Pol Gen Surachate oświadczył, że nie zna tej kobiety. Wyjaśnił, że w zeszłym roku została przez nich zaproszona na imprezę dla swoich podwładnych, a ona podeszła do niego tylko ze względu na piosenkę.

Premier Srettha Thavisin nakazał niedawno utworzenie komisja ustalająca fakty do zbadania sprawy.

Tymczasem spotkanie mające na celu mianowanie nowego szefa policji krajowej w Tajlandii zostało odroczone na dzisiaj, 27 września. Gen. pol. Roy Ingkhapairoj zostaje mianowany pełniącym obowiązki szefa, prawdopodobnie do czasu zakończenia dochodzenia w sprawie działalności związanej z hazardem.

Wśród czterech kandydatów do tej roli znalazł się Pol Gen Surachate, choć temu zaprzeczał.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!
Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

Obraz po treści postu
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.