Turystyka tajska dostrzega potencjalny wzrost liczby chińskich turystów pomimo powolnego rozpoczęcia programu wstępnego zwolnienia z obowiązku wizowego

Krajowy –

Pan Sittiwat Chewaratanaporn, prezes Stowarzyszenia Tajskich Biur Podróży (ATTA), stwierdził, że chociaż istnieje wstępne zwolnienie z obowiązku wizowego, liczba rezerwacji wycieczek do Tajlandii nie wzrosła bardziej ze względu na wycieczki, które były rezerwowane wcześniej przed wydaniem wizy zwolnienie.

Sittiwat dał również spostrzeżenie, że do końca 2023 r. nie można przewidzieć, czy liczba chińskich turystów osiągnie kwotę 5 mln, czy nie, ponieważ 2.8 mln z nich, zarówno ubiegających się o wizę, jak i zwolnionych, jest dopiero obecnie rejestrowanych . Jednak do listopada liczba sezonowych chińskich turystów może wzrosnąć, ponieważ w Chinach będzie zima i będą odbywać się popularne tajskie festiwale, takie jak Festiwal Loy Krathong oraz popularny Festiwal Fajerwerków w Pattaya.

Pani Marisa Sukosol Nunpakdee, prezes Thai Hotels Association (THA), powiedziała, że ​​ze względu na Zwolnienie z obowiązku posiadania wizyrośnie liczba rezerwacji hoteli przekraczających 10–20% w różnych regionach Tajlandii, głównie w Bangkoku.

Ostatnio chińscy turyści coraz częściej wybierają turystykę kulturową, ich podstawową motywacją jest nauka, odkrywanie, doświadczanie i konsumowanie materialnych i niematerialnych atrakcji kulturowych, a media społecznościowe mają na nie duży wpływ.

Pani Marisa i pan Han Zhiqiang, Ambasador Ambasady Chin w Bangkoku, rozmawiali o szacunkowej liczbie chińskich turystów wyjeżdżających za granicę na ponad 100 milionów do końca 2023 r. W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy ponad 40 milionów chińskich turystów odwiedziło wyjechał już za granicę. Jeżeli tajlandzkim liniom lotniczym udałoby się zwiększyć liczbę lotów do końca roku, istnieje ryzyko, że liczba tajskich gości z Chins przekroczy 5 milionów.

Chociaż Tajlandia radykalnie ograniczyła wymagania dotyczące odwiedzin chińskich gości, niektóre procesy po stronie Chin pozostają trudne po erze Covid-XNUMX, a tajlandzcy urzędnicy ds. turystyki nadal współpracują ze swoimi chińskimi odpowiednikami, próbując usprawnić te procesy i maksymalnie ułatwić wszystko. dla chińskich turystów przybywających do Tajlandii.

Pattaya News nakręciło niedawno film szczegółowo omawiający chińską turystykę w Tajlandii.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.