Zaproponowano przekształcenie Phuket w regionalne centrum turystyczne

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Oczekuje się, że ministerstwo transportu przedstawi rządowi propozycję dotyczącą modernizacji infrastruktury w prowincji Phuket o wartości 148 miliardów bahtów. Obejmie to budowę drugiego lotniska, aby pobudzić turystykę w regionie.

Minister transportu Suriya Juangroongruangkit ujawnił, że ministerstwo planuje zaproponować siedem projektów infrastrukturalnych o łącznej wartości 148 miliardów bahtów, które pozwolą przekształcić prowincję w regionalne centrum turystyczne. Projekty te usprawnią transport lądowy i lotniczy, a także wzmocnią ogólny potencjał miasta w zakresie inwestycji, gospodarki i bezpieczeństwa.

Projekty te obejmują budowę nowych autostrad, dodatkową rozbudowę autostrad, a przede wszystkim budowę drugiego lotniska dla prowincji wyspiarskiej.

Według Suriyi budżet ma zostać wypłacony w roku budżetowym 2024, a część projektów, zwłaszcza modernizacja autostrad ułatwiających transport miejscowej ludności i turystom, powinna zostać ukończona do 2026 roku.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.