Premier przekazuje pensję organizacjom charytatywnym

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Ogłoszono nową inicjatywę polegającą na przekazywaniu miesięcznego wynagrodzenia i diet Prezesa Rady Ministrów na różne fundacje charytatywne. Nacisk zostanie położony na organizacje pomagające osobom bezbronnym.

Premier i minister finansów Srettha Thavisin podkreśliła, że ​​jest to osobista decyzja podjęta po odliczeniu podatków i nie ma na celu wywierania presji na innych, aby poszli w jej ślady.

Obecnie sprawdzane są prawne aspekty darowizn, szczególnie tych przekraczających 3,000 bahtów.

Rzecznik rządu Chai Watcharong stwierdził, że wyspecjalizowany zespół ustali kryteria wyboru organizacji otrzymujących pomoc. Pierwszą fundacją, która skorzysta z tej inicjatywy będzie Fundacja Dzieciom, której celem jest zapewnienie dzieciom podstawowych potrzeb i opieki dla ich prawidłowego rozwoju.

Całkowity miesięczny dochód na stanowiskach premiera i ministra finansów wynosi 125,590 75,590 bahtów. Kwota ta jest podzielona na pensję w wysokości 50,000 XNUMX bahtów i dodatek w wysokości XNUMX XNUMX bahtów.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.