Tajlandia ma nowego generała policji

Tajlandia -

Generał policji Torsak Sukvimol został oficjalnie mianowany 14. komisarzem generalnym Królewskiej Policji Tajlandii.

Spotkanie odbyło się w środę (27 września).th), a przewodniczyła mu premier Srettha Thavisin i tajska komisja policyjna. Oficjalnie wybrali generała policji Torsaka Sukvimola na 14. komisarza generalnego Królewskiej Policji Tajskiej (RTP).

Generał Torsak był zastępcą komisarza policji i ma obecnie 59 lat. Będzie pełnił swoje nowe obowiązki jako komisarz generalny tylko przez rok, gdyż w przyszłym roku w wieku 60 lat przejdzie na emeryturę.

Generał policji Torsak był jednym z czterech kandydatów, wśród których znalazł się zastępca komisarza generalnego policji Surachate Hakparn. Jednakże generał Surachate nie przyłączył się do spotkania i wziął urlop osobisty po tym, jak od kilku dni pojawiały się w wiadomościach informacje dotyczące nalotu policji na jego własną rezydencję. (patrz poniżej)

Niektórzy politycy i internauci zwrócili się do premiera o szczegółowe wyjaśnienie, dlaczego wybrano Torsaka, który był kandydatem o najniższym stażu pracy w policji, z całej czwórki, ale jedno nie zostało ujawnione od razu.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie TPN National.

Podobne artykuły:

Tajska cyberpolicja i oddział komandosów przeszukały dom zastępcy szefa policji krajowej Pol. Gen. Surachate Hakparn, często nazywany w tajskich mediach „Wielkim Żartem”, w poniedziałek rano 25 września, po odkryciu rzekomego powiązania między nim a siatką hazardową online.

W dniu 25 września 2023 r. Pol. Generał broni Voravat Watnakhonbancha, komisarz Biura Dochodzeniowego ds. Cyberprzestępczości (CCIB), dokonał rewelacji po przeszukaniu mieszkania zastępcy szefa policji krajowej Pol. Gen. Surachate Hakparn.

Premier Tajlandii Srettha Thavisin powołał niezależną komisję śledczą w sprawie Pol. Gen. Surachate, znany również jako „Wielki Żart”, przeszukanie domu Hakparna przez inną policję.

Zastępca szefa policji krajowej Pol Gen Surachate „Wielki żart” Hakparn złożył we wtorek 26 września skargę do Sądu Karnego, domagając się sprawiedliwości w związku z policyjną rewizją jego domów.

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/