Satelita THEOS-2 zostanie wystrzelony 7 października

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Według Ministra Szkolnictwa Wyższego, Nauki, Badań i Innowacji Supamasa Isarabhakdiego drugi tajski satelita obserwacji Ziemi, znany jako THEOS-2, ma zostać wyniesiony na orbitę 7 października.

Wystrzelenie jest znaczącym kamieniem milowym dla rozwoju technologii kosmicznej i innowacji w kraju. Agencja Rozwoju Geoinformatyki i Technologii Kosmicznych (GISTDA) nadzoruje projekt o wartości 7.8 miliarda bahtów od 2019 roku.

THEOS-2 oferuje możliwości obrazowania w wysokiej rozdzielczości, umożliwiając wykrywanie obiektów na Ziemi o wielkości zaledwie 50 centymetrów. Dane satelitarne będą przydatne w różnych obszarach, w tym w rozwoju rolnictwa, zarządzaniu katastrofami i zarządzaniu kredytami węglowymi.

Wystrzelenie THEOS-2 oznacza także 15-lecie współpracy Tajlandii i Airbusa, łączącej najnowocześniejszą technologię kosmiczną z doświadczeniem GISTDA.

GISTDA planuje także wystrzelenie w przyszłym roku pierwszego w Tajlandii wyprodukowanego w kraju satelity niskoziemskiego THEOS-2A.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.