Pierwszy wicemarszałek odwołany w wyniku przetasowań w partii

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Pierwszy wicemarszałek Izby Reprezentantów Padipat Suntiphada został usunięty z Partii Ruch Naprzód, co umożliwia wybranie nowo wybranego lidera partii na lidera opozycji, podczas gdy wicemarszałek Izby Reprezentantów może kontynuować swoje obowiązki w Izbie Reprezentantów.

Partia Ruch Naprzód ogłosiła 28 września usunięcie z partii posła Phitsanulok, stwierdzając, że decyzja ta jest wynikiem dyskusji pomiędzy MFP a wicemarszałkiem izby.

Zgodnie z art. 106 konstytucji lider opozycji wybierany jest spośród największej partii pozarządowej. Członkowie tej partii nie mogą pełnić funkcji ministrów, przewodniczącego Izby Reprezentantów ani wicemarszałka. Jeśli Padipat nadal będzie członkiem MFP, nowy lider partii, Chaithawat Tulathon, nie będzie mógł zostać liderem opozycji, mimo że partia ma najwięcej mandatów w Izbie.

Wicemarszałek Izby będzie musiał w ciągu 30 dni znaleźć nową partię, aby utrzymać swoją pozycję wicemarszałka Izby i posła do parlamentu.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.