Kontynuacja dyskusji na temat silników do łodzi podwodnych

ZDJĘCIE: Tajskie łodzie podwodne

KOMUNIKAT PRASOWY:

Przeciągająca się debata na temat wyboru silników dla nowej floty okrętów podwodnych Tajlandii w dalszym ciągu jest przedmiotem intensywnych dyskusji na szczeblu rządowym.

 

Minister obrony Sutin Klungsang ujawnił, że Królewska Marynarka Wojenna Tajlandii nie złożyła jeszcze oficjalnego pisma podpisanego przez Naczelnego Dowódcę Marynarki Wojennej do Ministerstwa Obrony.

 

W piśmie wezwano do użycia chińskich silników jako zamiennika pierwotnie planowanych silników niemieckich. Minister Sutin zaznaczył, że do czasu otrzymania dokumentu kwestia ta nie zostanie umieszczona w porządku posiedzenia rządu, dodając, że nie konsultował się jeszcze w tej sprawie z premierem.

 

Tymczasem wicepremier i minister spraw zagranicznych Parnpree Bahiddha-Nukara powiedział, że rozmowy z niemieckimi urzędnikami nie przeszły w stronę szczegółowych negocjacji.

 

Wyjaśnił, że strona niemiecka obecnie ocenia sytuację i konieczne będą dalsze rozmowy. Oczekuje się, że kwestia ta będzie głównym tematem zaplanowanej w przyszłym miesiącu wizyty premiera w Chińskiej Republice Ludowej.

Wyjazd stanowi cenną okazję do dalszej dyskusji i ewentualnego rozwiązania tego długotrwałego problemu.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.