Projekt tramwaju w Phuket ma się rozpocząć za około dwa lata

Phuket —

Tajski minister transportu obiecał, że tramwaje pojawią się w mieście Phuket. Realizacja inwestycji nastąpi jednak po zakończeniu trwającego projektu rozbudowy drogi, co zajmie około 2 lat.

30 września 2023 r. Pan Suriya Juangroongruangkit, Minister Transportu, oświadczył opinii publicznej, że prowincja Phuket dla wygody potrzebuje systemu transportu zbiorowego. Tajlandzki Urząd Szybkiego Transportu Masowego (MRTA) przedstawił raport z bieżącego projektu badawczego dotyczącego rozwoju systemu transportu zbiorowego dla miasta Phuket, stacja kolejowa Tha Nun – lotnisko Phuket – skrzyżowanie Chalong, o łącznej długości 58.5 km, warte setki milionów bahtów.

Obecnie w mieście Phuket występują duże korki i trwają prace związane z rozbudową dróg, szczególnie na autostradzie 402. Z tego powodu projekt budowy lekkiej kolei, czyli tramwaju, jest obecnie wstrzymany przez kolejne 2 lata, aby najpierw zakończyć budowę rozbudowy drogi .

Ponadto pan Suriya wspomniał także o polityce opłat za transport, które powinny być przystępne dla mieszkańców. Jeśli chodzi o nową trasę transportową na stacji kolejowej Tha Nun – lotnisko Phuket – skrzyżowanie Chalong, skorzystają na niej zarówno turyści podróżujący z międzynarodowego lotniska w Phuket, jak i mieszkańcy Phuket.

Początkowo opłaty za przejazd na trasie od stacji Muang Mai do stacji Chalong wynoszą 20 bahtów, a za podróż z lotniska będzie pobierana dodatkowa opłata w wysokości 30–50 bahtów, w zależności od przyszłej stopy inflacji.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.